alt

Kiriku kodulehel on tohutu potentsiaal ja oluline osa teavitustegevuse strateegiast, et saavutada eesmärgid ning jõuda kohaliku kogukonnani. Koduleht võib olla nagu ahvatlev "vaateaken", kuid kindlasti on see virtuaalne uks inimeste usule juhtimisel. Kirikud kes mõistavad, kuidas kujundada koguduse kodulehte, teevad teavitust tõhusamalt. Siinkohal anname esimesed nipid, mis aitavad teil oma kodulehe hinnata ja leida uusi ideid, mida võiks kodulehel muuta või teha paremini. Samuti aitab see teil kavandada uut kodulehte.

Kui palju informatsiooni annab teie avaleht? Avaleht ei pea iseenesest sisaldama vastuseid kõigile küsimustele. Näiteks avalehel ei pea olema pastori läkitus toodud täies mahus, vaid pigem viide sellele, kus seda lugeda saab. Sama kehtib tervitustekstide suhtes. Oluline info peaks olema paigutatud nii, et see on nähtav ilma brouserit kerimata. Ideaalne paigutus arvestab ekraani resolutsiooni 1024 x 768, mida kasutab enamus inimesi. Uuringud kinnitavad, et esmakülastajad ei kasuta kerimist navigeerimiseks, kui tegu pole uudisteportaaliga.

Milline on kodulehe värvitasakaal, teie kodulehe värvipsühholoogia? Milline on graafika ja tekstid, kas see on harmooniline ja silmale õrn? Graafika ja disaini alusel tehakse otsus, kas jätkatakse kodulehe lugemist või lahkutakse kohe, kinnitavad turunduse uuringud. Inimestel on erinev värvikogemus, kuid 90% teadmistest jõuavad meieni läbi nägemise. Hinnanguliselt on 40% nägemismeelega vastuvõetavst informatsioonist seotud värvidega. Värvidel on tähendused. Värvisemantika mõjutab meid kõiki. Kuid värviõpetuse tundmine ja professionaalse kasutamisega mõjutatakse inimesi ja luuakse meeleolu.

Kui tegu ei ole õppeasutusega, vaid eelkõige koguduse kodulehega, siis üle kümne lingi pakkuda külastajale, on liig mis liig. See ajab inimesed segadusse. Pigem tuleb piirduda 3-4 valikuga, mille avanedes saab lugeja sisulise ja täpsema info. Üks võimalus on juhtida inimeste tähelepanu, seda nii, et teised lingid äratavad vähem tähelepanu.

Kas teie kodulehel on nn "splash" tervitus. See on graafiline lahendus, mis ei paku muud olulist, kui näitab klippi. Selline lahendus väsitab ja inimesed reeglina lahkuvad veebilehelt enne, kui see multikas läbi saab. Nad ei tulnud teie lehele vaatama reklaami, vaid otsima sisulist infot. Flash tervitused mõjuvad ärritavalt ja neid ärge kasutage. Häda on selles, et see teeb kodulehe allalaadimise aeglaseks ja keegi ei ole nõus ootama lihtsalt klipi tõttu, kuni ta jõuab sisulise infoni. Kodulehe allalaadimine peaks jääma 2 sekundi piiridesse. Flashi häda on ka selles, et otsingumootorid eelistavad kiireid kodulehti ja seavad need otsingutulemustes ettepoole.

Kas te aitate veebilehe külastajaid kodulehe külastamisel? Kogudused pööravad palju tähelepanu kiriku külastajatele, kus uued inimesed kiriku külastamisel saavad juhtnööre saalitöötajatelt, kuid nii tuleb inimesi tuleb juhtida ka kodulehe külastamisel. Seda tehakse linkide ja juhiste abil, et veebilehe külastaja saab aru, kus ta asub, kus ta on juba olnud ja kuhu ta saab veel minna. See ei ole sitemap, vaid navigatsiooni ehitamine nii, et see on kasutajasõbralik. Selleks puhuks saab luua ikoonid, nool märgised ja kasutada erinevaid värve. Õige võimalus - link peab olema õigel ajal. Kui veebilehe külastaja tajub, et ta on ära eksinud, siis ta lahkub lehelt. Lihtsalt sulgeb akna. Koguduse kodulehe navigatsioon peaks olema otsekui ekskursioon läbi kiriku, kuid "näituse" teema valib inimene, olenevalt sellest, mis talle huvi pakub. Kes meist ei oleks sattunud kodulehele, kust ei saagi lahkuda! Vähemalt enne, kui sa ei vajuta mitu korda nupul "jah ma soovin" sulgeda!

Kas te olete katsetanud koguduse kodulehte erinevate veebilehitsejatega? Kirja suurus ei pea olema maksimaalne, ega isegi mitte teie kodulehel valitav ning nähtav funktsioonaalsus, küll aga võite koostada vanemate inimeste jaoks lingi "Vali lugemiseks suurem kiri" ja ekstra sisulehel annate juhtnöörid, visuaalsed pildid, mida tuleb selleks teha. Kuidas kasutada oma veebilehitseja menüüd, et fonti seada suuremaks. Näiteks Mozilla puhul: View > Zoom > Zoom in Ctrl ++. Seega te ei õpeta üksnes seda, kes on Kristus, vaid ka seda, kuidas teksti suuremalt lugeda ehk arvutit kasutada. Eakad on sellise abi eest väga tänulikud. Samuti on kasulik koduleht testida kasutajatega, kellel on veebikogemused mõõdukad ning te saate teada, millised on teie kodulehe nõrgad kohad. Suurte kogemustega internetikasutajad ei pruugi näha neid nõrkusi, eriti webmasterid, kuna nad on harjunud kasutama kõikvõimalikke lisasid. Ka tuleks kodulehe loomisel mõelda sellele, et koduleht ei oleks arusaadav ainult koguduse liikmele, vaid sinna on teretulnud ja oodatud kõik inimesed. Küsitlege mittekristlasi, paluge neil külastada teie kodulehte ja paluge saaata tagasiside. Näiteks te võite paluda otsida üles mõni teema ja te saate teada, kas ta leidis selle üles, kui keeruline see oli, kui kaua selleks aega kulus jt.

"Seda kirikut huvitab ametlik programm. Neil on pühapäeva jumalateenistused. See ei ütle mulle midagi inimestest, kes seal käivad. Nii et ma ei ole kindel, et ma olen tõesti teretulnud. Kui ma lähen, on võimalik, et neil omad tingimused. See koduleht on mõeldud ainult koguduse liikmetele, mitte väljastpoolt nagu mina."

Kas kodulehel on kristlaste kõnepruuk? Paljud kirikute kodulehed sisaldavad suurel hulgal kristlikku terminoloogiat, mida tavainimene ei mõista. Seetõttu, kui koguduse lehel kasutatakse mõisteid, on hea need terminid lahti selgitada. Seda saab teha sama sisulehe all või siis nii, et te loote selleks eraldi sisulehe ja kui kodulehel on vastav termin, siis lingite sõnastikku. Selline lahendus on efektne, kuid ei pruugi olla mugav, kuna iga mõiste juures peaks "hüppama" sõnastikku. Seetõttu, kui me soovime näha koguduse lehel mittekristlasi ja neile kirjutada mõistetavalt, siis tuleb tekstid eelkõige koostada arusaadavas keeles ja kõnepruugis, et need oleksid kõigile jõukohased.

Internetiturundus OÜ korraldas 2010 oktoobri lõpus koolituse koguduse liidritele "Kuidas kodulehte efektiivselt kasutada koguduse töös?". Koolitus kestis ühe päeva ja seetõttu aeg seadis piirid ette. Koguduse kodulehe tegemine on märksa keerulisem kui ühe e-poe avamine internetis. On palju enam nüansse, mida tuleb arvestada koguduse kodulehe tegemisel, siis tekkis idee avaldada sel teemal artiklite sari. Kodulehe tegemine on püsiv protsess turunduses, mis hõlmab sadu elemente, seetõttu loodame, et saate aja jooksul kasulikke juhiseid ning ka täna mõne vajaliku näpunäite, mida ära kasutada oma koguduses.

Kõik artiklid avaldatakse vaid portaaalis Kaev.net - nii et, üks põhjus veel, miks külastada portaali Kaev.net. Püsige lainel! 

Allikas: Internetiturundus OÜ
 

Siinkohal märgime 7 surmapattu, mis saavad koguduse kodulehele saatuslikuks.

alt

Kodulehe tapab ära:

1. Massiline linkimine oli kunagi vajalik, kuid kindlasti mitte täna kus otsingumootorid hindavad linkide kaalukust ja trahvivad selle reegli vastu pingerea alandamisega.

2. Ahnus on sisuliselt märksõnadest kubisev pealkiri, see strateegia ei tööta.

3. Meta kirjelduste dubleerimine ja ka sadade märksõnadega täitmine on lootusetu.

4. Laen on võõra oma, nii ka teie kodulehe jaoks kopeeritud või "laenatud" tekst paneb teie sisulehe kalevi alla.

5. Veebilelementide või sisu dubleerimine välistab dubleeritu otsingutulemuse järjestusest.

6. CSS maania või ka imal Flash tervitus raiskab otsingurobotite aega ja teid saatetakse pingereas viimaseks.

7. Kõikvõimalikes variantides sisemised viited näitavad otsirobotitele, et kodulehe omanik ajab umbluud.

Kodulehe tegemine on otsekui pühitsemine, mida tuleb teha hoolikalt. Koduleht ilma otsingumootoritele optimeerimata (SEO) on sama kui usk ilma tegudeta - see on surnud usk.

Veel 5 päeva koolituseni: Kuidas kodulehte efektiivselt kasutada koguduse töös?

 

Allikas: Kristlik Mõttevõra

altAlates 1. maist hakkavad kehtima uued domeenireeglid, millega lastakse Eesti domeenid vabadusse. Uue korra alusel on võimalik igal inimesel või firmal/organisatsioonil registreerida .ee lõpuga veebiaadressi. Hetkel kehtiv kord lubab .ee veebiaadressi ainult firmadele ja organisatsioonidele ning igale ettevõttele ainult üks .ee aadress. Avalduse alusel on praegu võimalik ka taodelda lisadomeeni, kuid seda avaldust ei pea rahuldama, seega ei ole kindel, kas saad lisadomeeni või mitte. Eraisikud ei saagi .ee lõpuga veebiaadressi.

Tarbijakaitse teatas oma seisukoha seoses Kristiine reklaamiga, mille otsus on sisuliselt motiveerimata. Seetõttu palun kõigil, keda "Jumal, mul on midagi selga panna!" reklaam puudutas, ühendust võtta e-postil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Margus Veisveer. Kristlik Mõttevõra

Igasugune abi ja toetus on teretulnud! Ühtlasi palun ka kõigil kristlastel ärgata ja seda infot levitada kõigi võimalikel viisidel k.a e-postiga.

Väga vajalik on eksperthinangute võimalus ja ka mitmete juristide poolne konsultatsioon ning abi nii Tarbijakaitse otsuse vaidlustamiseks kui ka Kristiine keskuse vastu seisukoha kujundamiseks. 

Kui kristlaste seas on FB spetsialiste, siis on väga positiivne, kui keegi võtab enese peale koostada FB erileht "Boikott Kristiine keskusele" ja võtab levitamise enese peale.

Jumala jaoks ei ole ükski asi võimatu.  Lk 1:37

Õnnistust kõigile ja rahu!

Margus Veisveer

 

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------


alt

 

Tarbijakaitse teade 07.10.2010.a nr 6-5/10-08322-002

Tarbijakaitseametis on registreeritud teie pöördumine seoses Kristiine keskus poolt www.postimees.ee  portaalis avaldatud reklaamiga "Issand, mul on midagi selga panna". Palute lõpetada selle avaldamine, kuna teie hinnangul halvustab see usutunnistust ja on kõlvatu. Tarbijakaitseamet on teie poolt saadetud reklaambänneri teksti üle vaadanud lähtudes järgmistest reklaamiseaduse sätetest:

 

Reklaamiseaduse § 3. Reklaami põhinõuded (1) Reklaam peab tavalise tähelepanu korral olema selgelt eristatav muust teabest ning selle sisu, kujundus ja esitlusviis peavad tagama arusaamise, et tegemist on reklaamiga. (2) Reklaamis peab selgelt eristatavalt sisalduma reklaami tellija nimi, tema registreerimisel olev või registreeritud Eesti või Euroopa Ühenduse kaubamärk või domeeninimi. (3) Eraldi etappidena avalikustatud reklaamile kohaldatakse käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatut 15. päevast reklaami esimese etapi avalikustamisest arvates. (4) Reklaam ei tohi: 1) olla vastuolus heade kommete ja tavadega; 2) kutsuda üles käituma õigusvastaselt või rikkuma üldisi moraalinorme, õigustada õigusrikkumist ega alavääristada õiguskuulekat käitumist; 3) kutsuda üles vägivaldsele käitumisele ega õhutada vägivalla kasutamist; 4) kutsuda üles inimese tervist ega keskkonda kahjustavale tegevusele; 5) eksponeerida tehnoloogiat ja seadmeid viisil, mis võib soodustada reaalsusele mittevastava ohutustunde tekkimist või põhjustada ohtlikku käitumist; 6) kutsuda üles avalikku korda ega riigi julgeolekut ohustavale tegevusele, samuti toetada ega soodustada nimetatud tegevust; 7) kasutada ära õnnetusjuhtumi või eriolukorra mõju isiku otsustusvõimele; 8) tugineda inimeste ebausul ega kasutada ära reklaami sihtgrupi vanusest tulenevat kergeusklikkust; 9) otseselt ega kaudselt alavääristada või muul viisil halvustada isikut, tema nime, kaubamärki, geograafilist tähist, tegevust, tegevusala, kaupa, teenust ega üritust; 10) sisaldada halvustamist ega diskrimineerimist rahvuse, rassi, vanuse, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitilise ega muu veendumuse tõttu, samuti varalise, sotsiaalse seisundi ega muude asjaolude tõttu; 11) esitada valeteavet; 12) otseselt ega kaudselt sisaldada tunnust, mis on üldtuntud kui teist isikut, kaupa või teenust muudest samalaadsetest eristav tunnus, kui teise isiku, kauba või teenuse reklaam on antud ajal, kohas või viisil keelatud; 13) sisaldada teise isiku, kauba või teenuse reklaami, kui sellise isiku, kauba või teenuse reklaam on antud ajal, kohas või viisil keelatud; 14) jätta muljet, et esitataval teabel on teaduslik alus, kui see tegelikult puudub; 15) sisaldada sõnu «keskkonnasõbralik» ja «ökoloogiliselt ohutu» ning muid sama tähendusega sõnu või väljendeid, kui puudub sellekohane tõendusmaterjal; 16) väita ega jätta muljet, et kaubal või teenusel on eriomadused, kui sellised omadused on iseloomulikud kõigile samalaadsetele kaupadele või sama liiki teenustele; 17) viidata kauba või teenuse haigust, talitlushäireid ega väärarendeid ravivale, leevendavale või tõkestavale omadusele, välja arvatud seaduses sätestatud juhtudel; 18) eirata soolise võrdõiguslikkuse põhimõtet soolise võrdõiguslikkuse seaduse mõistes, alavääristada üht sugu ega kujutada üht sugupoolt domineeriva või allutatuna; 19) kujutada isikuid seksuaalobjektina, sisaldada sobimatut alastust ega kasutada seksuaalse alatooniga väljendeid ja kujundeid; 20) kujutada visuaalselt ega heliliselt seksuaalakti.

Tarbijakaitseameti hinnangul pole eelpoolkirjeldatud  reklaam vastuolus reklaamiseaduses sätestatud nõuetega ning meil pole alust nõuda kampaania lõpetamist.

/---/

Anne Reinkort

Turujärelevalve osakonna juhataja

Katrin ojasaar 6 201 917

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Omanike keskliit rajas uue veebiportaali petitsioon.ee, kus saab koguda toetusallkirju, avaldada poolt- ja vastuhäält ning hääletada.

alt

«Eestis ei olnud usaldusväärset platvormi, kus oleks saanud koguda allkirju ja ID-kaardiga koguda aktsioonidele toetust ,» ütles Eesti Omanike keskliidu peasekretär Taavi Madiberk.

Samuti võimaldab avatav portaal kohalikel omavalitsustel läbi viia elanike arvamushääletusi neutraalsel platvormil, mis hoiaks kokku oluliselt IT-kulusid.

«Me oleme sisse seadnud sümboolse tasu. Selle põhjus on eelkõige see, et inimene oleks ka aktsiooniga seotud ja pärast postitamist ka tegeleks edasi selle idee elluviimisega. See tasu on 25 krooni,» rääkis Madiberk.

Vaata portaali petitsioon.ee

 

 

 

 

alt

Kui te märkate tänaval, asutustes või internetitportaalis reklaami, mis riivab teie veendumusi, siis esimene asi, mida teil teha tuleks, ärge kindlasti minge sellest tuimalt mööda "Pole minu asi!" Kui see reklaam häirib ebameeldivalt või alavääristab teie usku, siis võib olla tegemist kõlvatu reklaamiga.

Reklaamiseadus reguleerib reklaamialase tegevuse järelvalvet, kus piiratakse moraalinormide üldisi rikkumisi või sellist tegevust ja mis on vastuolus heade kommetega, on kõlvatu reklaam.

Kõlvatuks reklaamiks loetakse muuhulgas ka reklaami, kui see esitab, kutsub üles usutunnistuse või muude veendumuste tõttu, mitte üksnes rassi, soo või rahvuse pinnal. Reklaam ei tohi halvustada otseselt või kaudselt alavääristada või mõnel muul viisil halvustada mõnda isikut, tegevust, tegevusala, milleks on siis ka kristlus või palvetamine. Kristlikus kontekstis kindlasti ka Issand.

Oleks täiesti mõeldamatu, et Kristiine keskus kasutaks reklaamimisel hüüdlauset "Allah, mul on midagi selga panna!", kuid mõnevõrra on inimesed harjunud "Kristuse", "Issanda" või "Jumala" termini kasutamisega ning seetõttu ei pruugi ära tunda. Selleks ongi parim viis, võtta kontekst ja testida seda mõne teise religiooni võtmes ning pilt saab kohe selgeks. Seda praktikat peaksid kasutama ka kõik turundusjuhid, kui nad ei tea, kas nad religiooni objekte kasutavad nõuetepäraselt või mitte. Siis selline lihtne test näitab ära taluvuse piirid.

Kõik me oleme kuulnud fraasi "Tule taevas appi!" ja teame, kes selle sõnumi välja ütles ja mida sellega öelda taheti. Tegemist ei ole siiski reklaamiga. Aga see lausele anti vale tähendus, siis kadus ära algne tähendus. Selline mõte hakkab elama uut elu. Mis ei ole kuidagi juhitav. Lõpuks ei tea keegi enam mis oli algtähendus. Kuivõrd isik, kes seda kasutas, esitas seda kontekstist välja rebitult ja andis sellele uue tähenduse, mis oli teatavasti kaudselt alavääristav ja halvustav, siis muutus "Tule taevas appi!" positiivne tähendus negatiivseks. Nüüd inimesed viskavad nalja ja naeruvääristavad antud lausega. Kahjuks ei saa seda enam tagasi pöörata ja seetõttu reklaamiseadusega püütakse sellist tegevust piirata.

"Issand, mul on midagi selga panna!" algse mõtte saab samal viisil pöörata nalja viskamiseks. kui inimene külastab Kristiine keskust ja pettub, ning väljendab seda sõnadega "Issand, mul on midagi selga panna!" Mis on halvustav ja naeruvääristav.

Mida teha, kui te tajute et reklaam riivab või solvab teie veendumusi?

Eesti asub EL õigusruumis ja täna on üksikisikul rohkem võimalusi, kui vahest mõnel organisatsioonil. Esiteks nende reageerimiskiirus on piiratud. Vahest on neil rohkem kompetentsi, kuid kindlasti on neil raskem kokkuleppele jõuda formuleeringutes. Üksikisik saab selliste nähtuste suhtes operatiivselt tegutseda.

Kõigepealt tuleks sündmus või sündmuskoht fikseerida. Selleks on võimalik kasvõi kasutada välireklaami puhul oma telefoni ja teha rikkumisest fotod. Kui aga internetis, siis tuleks teha nn scriinpilt. Teiseks tuleks pöörduda Tarbijakaitse ametisse, kelle pädevuses on kontroll reklaamide üle. Kontaktid leiab nende veebilehelt. Uskuge mind, nad on iga info eest väga tänulikud ja abivalmid ning aitavad seista tarbija õiguste eest. See on nende töö.

Kolmandaks tuleks pöörduda ka reklaami avaldaja poole. Sageli ei ole võimalik kindlaks teha, kes reklaami taga on, mõnikord on reklaam vaid imago või huvi tekitamiseks ja ei ole üldse võimalik sõnumit ja reklaamijat kokku viia enne, kui tuleb välja järgmine sõnum, kus siis avaldatakse kes selle taga on. Näiteks ilmus ühel päeval tänavapilti nn rottkoerad, mis siis mõne aja pärast selgus, et tegu on noortepanga reklaamiga. Ma ei ütle, et rikuti seadust, vaid lihtsalt see on võte, mida tekitatakse huvi tõstmiseks. Kuid välireklaamide puhul on enamasti selle juures ka väike märge, kellele see reklaamipind kuulub ja sealt saate asja edasi küsida. Kui see aga puudub, siis peaksite pöörduma kohaliku omavalitsuse ametniku poole, kes siis selgitab välja, kes selle pinna peal reklaame levitab. Enamasti ju reklaami pindu renditaksegi välja ja reklaami avaldamise kohal pole sellega rohkem seost, kui vaid ühel portaalil, kes avaldab tellija bännerit.

Portaalidega on asi lihtsam. Internetis saate siiski kontaktid ja siis tuleks oma seisukoht neile esitada ja ka põhjendada, et see riivab teie veendumusi ja alavääristab usku. Sel juhul peab portaali pidaja peatama reklaami või nõudma reklaami ostjalt, et see muudaks sõnumi ära. Inimesena me ei saa takistada reklaami avaldamist, kuid saame taotleda kõlvatu sõnumi muutmist. Seda tulebki teha mõistliku aja jooksul.

Ei ole mõistlik arvata, et reklaam kohe pärast pöördumist maha võetakse, vaid teil tuleb anda aega. Näiteks Kristiine reklaami osas pöördusime reede õhtul portaali Postimees juhatuse kontaktil umbes enne kuut õhtul. Ometi reageeris Postimees sellele väga kiiresti ja kuivõrd tähtajaks oli antud laupäev, siis võis eeldada, et nad tegelevad sellega alles laupäeval. Kuid laupäeva hommikul seda reklaami enam ei näidatud Postimehe päises. See on erakordselt kiire reageerimine, kui võtta arvesse kuidas suurtes firmades otsuseid tehakse. Pühapäeval avaldas Kristiine bännerit Postimehes, kuid selles ei olnud sõnumit "Issand, mul on midagi selga panna!" (Pildil: Kristiine reklaam pühapäeval 3.10, kell 15:09 portaalis Postimees.ee)

Kui nüüd aga kirik või kogudus oleks pidanud hakkama seisukohta kujundama ja kirjutama, siis esiteks oleks selleks kulunud palju aega ja teiseks, organisatsiooni ei saa solvata. Juriidilisel isikul ei ole au ja väärikust ja selle kohta on minu teada vastu võetud ka kohtupretsedente Eesti kohtutes. Küll aga kui  inimese au ja väärikust teotatakse või solvatakse või alavääristatakse tema veendumusi reklaamiga, on asi väga tõsine. Usklikke alavääristav reklaam või näiteks reklaam, kus kasutatakse terminit "Issand", on tegemist tõsise solvanguga, mis on vastuolus Reklaamiseadusega. Veelkord rõhutades, halvustav reklaam on otseslt või kaudselt, mis alavääristab või mõnel muul viisil halvustab "isikut", "tegevust" ja "tegevusala".

Kas termin "Taevas" või "taevas" ja "Põrgu" või "põrgu" kvalifitseerub, siis väidan et pigem mitte. Keegi ei kummarda "Taevast" vaid ikka Kristust. Kristus, Issand, Jumal, on kristlaste Jumal ja antud puhul - "Issand, mul on midagi selga panna!" halvustati või kasutati vääralt kristlaste jumalust ning seetõttu ka alavääristati  kristlast, kes usub Jumalasse või Issandasse ja praktiseerib usku. Vaatamata sellele mida pidas silmas Kristiine turundusjuht või mis vastukaja sellele on. See ei tähenda seda, et kõik kristlased peaksid olema nüüd solvunud. Kindlasti mitte.

Kristlasel on seadusega antud õigus seista oma veendumuste ja väärtuste eest ja otseloomulikult saab seda teha vaid kristlane ise. Kui ta seda ei tee, siis ei ole vaja imestada, et sekulaarne maailm kasutab kristlikke termineid nii nagu sülg suhu toob või tahtmine tuleb. Kristus ei vaja kaitsmist, kuid väärtused on inimeste käes.

Lõpetuseks ütleks veel seda, ma tahaksin näha selle inimese nägu, kui ta ühel päeval seisab Kristuse ees ja Kristus küsib tema käest: "Mida sa sellega mõtlesid, kui sa ütlesid "Tule taevas appi!"" Ühel päeval tuleb meil kõigil aru anda igast sõnast, mida me oleme välja öelnud.

 

Margus Veisveer

turundusjuht

Tasuta turundus ja internetiturundus

 

Allikas: Kristlik Mõttevõra

Kas te usute, et on võimalik mõista oma veebilehe statistikat ka ilma doktorikraadi omamata? Tasuta tööriistad nagu Google Analytics lihtsustab veebilehe andmeid nii, et teil on kergem aru saada, mida külastajad teevad teie lehele saabudes.

Üks paremaid uuendusi oma veebilehe mõistmiseks on mõõdetavad andmed, mille alusel on hea teha muudatusi oma lehel. Selles õppetükis õpime me bounce rate'i ehk põrkemäära kohta ning selle kohta, kuidas sellest aru saamine võib aidata sinu veebilehte.

See ei ole juhus ega trikk, et sa oled siin lehel. See on minu kogemuste ja töö tulemus.

Kui sind pole näha, siis võta ühendust. Esimene turundus konsultatsioon on TASUTA!

Ma pead ei anna, et ma suudan sind tuua kohale nr 1. Kõik ei sõltu minust. Pärast analüüsi selgub, mida annab teha, et sa oleksid leitav ja nähtav oma klientidele. Tõenäoliselt on võimalik positsiooni parandada, sageli on võimalik ka top 10.

alt

Kirjuta mulle, millal sa soovid et ma helistaksin sulle ja ma võtan ühendust. Siit leiad tasuta turunduse saamiseks kontaktid.