Teeliste kirikud ETVsSaatesari „Teeliste Kirikud” on ETV  eetris alates 13. augustist, esmaspäeviti, algusega kell 17.10, kordused laupäeviti kell 14.30. Saadete tootjaks on Eesti Kristlik Televisioon.

Sari „Teeliste Kirikud” koosneb pooletunnistest saadetest, mis avavad juhusliku teelise võimalusi suvises Eestis ringi liikudes kirikutesse sisse astumiseks. Lisaks kirikutele on saadetes juttu kogudustega seotud inimestest ja huvitavatest paikadest kirikute lähiümbruses.

Tänavu käis võttegrupp Tallinnas, Rakveres ja Jeruusalemmas. Varasemad saated on valmistatud Pärnus, Viljandis, Tartus, Haapsalus, Saaremaal, Otepääl ja Käsmus. Näha saab erinevate konfessioonide pühakodasid ja kuulda, millised on vaatamisväärsused ning milliste põnevate lugudega need on seotud. Lisaks kirikutele on igas paigas erinevad vaatamisväärsused, mille kohta annavad selgitusi nende paikadega seotud tuntud inimesed. „Teeliseks”, kelle pilgu läbi saated vaatajani jõuavad, on saatejuhid Erle Iher ja Hannes Hermaküla.

Järgmised saated on eetris alljärgnevatel esmaspäevadel, algusega kell 17.10:

13.08.2012 – Tallinn

20.08.2012 – Rakvere

27.08.2012 – Jeruusalemm

Vaatamata sellele, et EKTV-l ei ole regulaarset eetriaega, oleme igal aastal saanud oma saateid ETV eetrisse projektipõhiselt. Meie eesmärgiks on edastada kristlikke väärtusi televisiooni kaudu. Nende väärtuste defitsiit ühiskonnas on tuntav, mistõttu vajadus nende saadete järele on jätkuvalt aktuaalne.

Nii uusi kui ka vanemaid saateid saab vaadata internetis ETV veebilehel: www.err.ee , või EKTV veebiaadressil: www.ektv.ee . Meie toodangust saab koopiaid tellida DVD formaadis. Kontaktandmed on kodulehel: www.ektv.ee .

Oleme kõigile tänulikud, kes aitavad meid kaasa mõtete ja ideedega saadete valmistamiseks. Täname ka saadetud kommentaaride eest. Oleme südamest tänulikud iga rahalise toetuse eest, mis on aidanud meid jätkuvalt saateid valmistada.

Vajadus toetuseks on endiselt suur, kuna saadete valmistamine on kulukas. Toetused saab üle kanda arvele: 221018318204 Swedbank või 10052039358004 SEB pangas.

Vaadake meie saateid ja andke tagasisidet.

Lugupidamisega,

Peeter Võsu

EKTV direktor

Linna tuled III videoPiiblipäevad liikumiselt on välja tulnud Linna tuled kolmas video Jaanalinnu muna saagast.

Action rikas kolmas muna video jätab õhku emotsiooni. See on jaanalinnu viimane kutse rahvale. Kulminatsioon toimub AleCoqi spordihoones tõenäoliselt II õhtul!

Video on tehtud Valdur Rosenvaldi poolt ja seda saab vaadata nii Kaev.net vahendusel kui YouTubest. Selle artikli kirjutamise hetkel oli YouTubes vaatajaid ligi 1200.

Video on mõeldud rohkelt jagamiseks :)

{hwdvideoshare}id=367|width=560|height=340{/hwdvideoshare}

Hannes HermakülaHannes Hermaküla rääkis Maire Aunaste vestlussaates «Mida teie arvate?: Salasuhe», et tunneb end 41-aastaselt ja kakskümmend aastat abielus olnuna justkui väljasureva liigina. Ometi pole tema sõnul midagi kaunimat kui «armastus, mis on pannud elutormidele vastu».

«Minu arust on suurepärane, kui suudad ka kakskümmend aastat hiljem leida kirge, leida midagi vägevat (väike otsimise element on ka juures),» rääkis Hannes Hermaküla. «Palju põnevam on uurida tükk maad hiljem neid tundeid ja leida selliseid asju, mida 20- ja 25-selt ei olnud.»

alt

Balti Kriminaalpreventsiooni ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Instituudil valmis film "Kahetsus ja andestus".

Film „Kahetsus ja andestus“ tutvustab lepitamismeetodit videopöördumise vahendusel. Lepitamisena käsitletakse tegevust, kus konflikti aitab lahendada sõltumatu vahendaja. Selline lepitamine lähtub mõtteviisist, et karistava õiguse kõrval on oluline lepitava ehk taastava õiguse rakendamine. Lepitav ehk taastav õigusemõistmine taotleb kahjustatud osapoolte tervendamist, nende taasintegreerimist kogukonna ellu ning kahjude hüvitamist. Filmis selgitatakse videopöördumise meetodi olemust, eeliseid ja läbiviimist. Videopöördumise sisuks on siiras kahetsus ja andestuse palumine teo eest, millega on põhjustatud füüsilisi või hingelisi kannatusi, materiaalset kahju jms.
 Film on suunatud laiale sihtrühmale (sotsiaaltöötajad, vanglakaplanid, kriminaalhooldajad, ohvriabitöötajad, sotsiaalse võrgustiku partnerid jt).

Filmi idee autor on Avo Üprus, stsenarist ja operaator Urmas Roos. Režiistsenaarium ning montaaž Elo Selirand.

Täname filmi valmimisele kaasa aidanuid: Avo Üprus, Ingmar Kurg, Keili kollamaa, Jaanus Kangur, Jevgeni Dmitrijevski, Rein Käsk, Avo-Rein Tereping, Elme Väljaste, Kersti Kask, Kersti Lootus, Rein Uuemõis, Philippe Jourdan, Elo Selirand, Raivo Asuküla, Viljam Borissenko, Külvi Kurg, Prison Fellowship International ning videopöördumistes anonüümseks jääda soovinud isikuid.

Filmi valmimist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik.

Head vaatamist!

">

altalt

Hollywoodi uus teos „Eli raamat“ viib vaataja apokalüptilisse aega, kus ta kistakse vaimselt ihualasti, neljandasse dimensiooni. „ Kust ta sai oma täiusliku olendi idee?“ küsib film osatäitjate suu läbi selle vaatajatelt.

Peategelast Elit mängib Denzel Washington (pildil).

alt

Eli suust räägitud sõnad on otsekui kuldõunad hõbevaagnail, mõtted, mis panevad vaataja ebamugavalt nihelema.

Loe edasi siit