Alfa kursus on ristiusupõhitõdesid tutvustav kursus, mida korraldatakse üle maailma ja väga erinevates kirikutes. Kursus on mõeldud inimestele, kellel ei ole usuga kokkupuuteid või siis neile, kes sooviksid lihtsalt rohkem teadmisi omandada.

DVD "Minu elu, minu vabadus"

Järgmine nädal ilmub DVD "Minu elu, minu vabadus", kus lisaks küsimusi esitavale põhivideole on lisaks Jumal.ee videod.

DVD "Minu elu, minu vabadus"

"Minu elu, minu vabadus" on lühidokumentaal, kus Hannes Hermaküla, Meego Remmel, Kristjan Luhamets ja Peeter Roosimaa esitavad vaatajaile küsimusi, mis eestlaste kättesaadud vabaduse nautluses kõrvale on jäänud.

Lisaks küsimusi esitavale lühidokumentaalile on jätkuvideode kaudu võimalik rohkem teada saada Jeesusest. Plaadil on ka inimeste isiklikud kogemuslood seoses usu, Jumala ja Jeesusega.

Lühidokumentaal ja DVD on tehtud Agape Eesti poolt. Plaati saab tellida oma kogudusele ja koguduse sõpradele jagamiseks Agape Eesti kaudu aadressilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Misjonikonverents "PIIRI TAGA!"

Kõige kiireim võimalus saada endala DVD-d "Minu elu, minu vabadus" on tulla misjonikonverentsile "PIIRI TAGA!", kus toimub plaadi esmaesitlus. Misjonikonverents toimub 12. oktoobril Tartus, Salemi kirikus algusega kell 10.30.

Agape Eesti ja Lastemisjoni koostöö edendamineAgape Eesti sai kingituseks soome KRS-lt nukuteater Valkovilla auto ja 6 näidendi nukud ning rekvisiidid.

Eesti Lastemisjon on juba eelmisest kevadest peale tegelenud krisliku nukuteatri arendamisega. Nii annab Agape Eesti kõik nukud ja nukuteatri rekvisiidid Lastemisjoni kasutusse.

Edaspidi on plaanis Agape ja Lastemisjoni koostöö laste- ja pereürituste korraldamisel ning muudes võimalikes ühisüritustes (üksteist abistades ja täiendades).

Vaata pilte Valkovilla bussi ja nukuteatri rekvisiitide üleandmisest

Avati veebileht Jumal.eeAvatud on uus evangeeliumi kuulutamise vahend – veebilehekülg www.jumal.ee, kus presenteeritakse lühikese videoga inimeste lugusid, mis räägivad nende kokkupuutest Jumalaga. Oma lugusid räägivad teiste seas endine narkosõltlane Immanuel Volkonski, sportlane Tiidrek Nurme ning saatejuht Hannes Hermaküla. 
 
Immanuel Volkonski, kes oli 10 aastat narkosõltuvuses, räägib uuel veebilehel Jumal.ee sellest, kuidas ta soovis teist korda vangi sattudes oma elu lõpetada, kuid ei teinud seda. “Täpselt esimesest õhtust peale, kui mind vahi alla võeti, hakkasin ma palvetama,” meenutas Volkonski. “Alguses igaks juhuks, et mine tea, äkki on keegi olemas.” Vanem vend saatis talle vanglasse Piibli ning Volkonski jaoks oli oluliseks argumendiks seik, et vennast oli usklik saanud. “Tänaseks olen ma üle aasta aja vaba olnud, mul on täiesti uus elu, ja ma olen vaba kõigist sõltuvustest,” rõõmustas Volkonski ning lisas: “Ma tänan Jumalat selle kõige eest!”
 
Jumal.ee on lihtne veebilehekülg, kus presenteeritakse lühikese videoga inimeste tunnistusi nende kokkupuutest Jumalaga ning tutvustatakse, kes on Jeesus. Veebilehekülg on kui interaktiivne teekond leidmaks rahu Jumalaga. Meeldejäävat veebiaadressi on hea jagada sõbra, töökaaslase või perekonnaliikmega. Erinevate persoonide tunnistused kodulehel räägivad erinevatest elu situatsioonidest, kuhu inimene võib sattuda. 
 
Eesti Evangeelse Alliansi presidendi Mihkel Kuke sõnul on veebileht kaasaegne ja pilkupüüdev vahend, mille abil tutvustada ristiusu põhimõtteid. "Loodan väga, et eestlased külastavad aktiivselt Jumal.ee veebilehte ja tutvuvad lugudega, mida erinevad inimesed oma elust räägivad. Usun, et lootusrikkus ja positiivsed lahendused probleemidele, mis sealt vastu vaatavad, muudavad kindlasti meie kõigi elukvaliteeti," lisas Kukk.
 
Online-mentorid
Jumal.ee veebilehekülje teeb ainulaadseks online-mentorite võrgustik, kellega veebikülastaja soovi korral ühendust saab võtta, küsida lisaküsimusi või kellega koos palvetada. Mentor aitab kuulates ja küsimustega suunates veebikülastajal avardada tema pilti Jumalast ning kui inimene selleks soovi avaldab, lõpuks ühineda kogudusega. Mentoriteks on eelnevalt koolituse läbinud kohalike koguduste liikmed.  
 
Jumal.ee ja teemalehed
Internetimisjoni strateegia hõlmab lisaks mitmeid veebilehti, mis vastavad erinevatele vajadustele ja probleemidele (nt enesetapp, koolikiusamine), kuid mille puhul inimesed alati ei tule selle peale, et lahendusi kirikust ja Jumala käest otsida. Nii on Jumal.ee'ga seotud ühte-kahte artiklit ning temaatilist videot sisaldavad veebilehed, mis suunavad online-mentori ja Jumal.ee lehe juurde. Mitmed maandumislehed, mis otsimootoreid kasutades esimeste vastustena nähtavale tulevad, on juba registreeritud ning avanevad peagi:

 
Üle-Eestiline teavituskampaania
Septembri alguses algab kahenädalane üle-Eestiline teavituskampaania, mida valmistame ette koostöös Alfa Eestiga. Reklaamid bussipeatustes, päevalehtede veebikeskkonnas, televisioonis ja enne seansse kinodes, kutsuvad tutvuma  erinevate inimeste lugudega Jumal.ee kodulehel. Kuna sügisel alustavad paljud kogudused Alfa kursuse või mõne muu ristiusku tutvustava kursusega, siis on reklaamikampaania just koguduste toetuseks sellesse perioodi planeeritud. Jumal.ee lehel online-mentorite võrgustikus kaasa teenimine annab lisavõimaluse jõuda oma piirkonna inimesteni. Kogudustel, kes soovivad teavituskampaaniaks ning jätkutööks tehtud plakateid ja visiitkaarte-flaiereid kasutada, palume oma soovist teada anda meiliaadressil: janek.pallase@gmail.com.
 
Jumal.ee veebileht on loodud Kristlik MTÜ Agape Eesti poolt, koostöös Eesti Evangeelse Alliansiga ning Agape Euroopa liikmesriikidega, kes on strateegiliste internetievangelismi lahendustega tegelenud ligi 10 aastat. Näiteks Saksamaal ja Šveitsis samal põhimõttel loodud veebilehekülg juba aastaid edukalt toiminud.
 
Teate edastas:
 
Astrid Murfitt 
Kommunikatsioonijuht
MTÜ Agape Eesti
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
skype: astridraja
 

Avispea misjoninädal 2011Pühapäeval, 26. juunil aastapäeva pühitsev Avispea Vabakogudus korraldab kohapeal ning Väike-Maarjas ja selle ümbruskonnas misjoninädala. Jumalikke ja inimlikke armastusesõnu ja -tegusid ühendavad sündmused leiavad aset terve nädala vältel 3. juulini.

Eesti EKB Koguduste Liidu Misjonikeskuse ja Avispea koguduse koostöös kokkupandud misjonimeeskonda juhivad Kõrgema Usuteadusliku Seminari tudengid Kerly Simulman ja Stella Polikarpus ning pastor Eerek Preisfreund. Viimase kutsel jutlustab aastapäevateenistusel KUS rektor Margus Kask (29.06. kell 10.30) ning peab avaliku loengu Väike-Maarja rahvamajas EKB liidu president Meego Remmel (30.06. kell 19). Lähema kavaga saab tutvuda vastavate veebilehtede ja Facebooki kaudu:

http://www.ekklesia.ee/avispea/

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CJvm0fUP&hl=en&key=tdS_UgAnCGQknKeQRjQfZjg#gid=0

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000521787898

http://www.facebook.com/pages/Eekbkl-Misjonikeskus/120637794679275

http://www.facebook.com/pages/Elumuutev-usuliikumine/208839045801669

Allikas Eesti EKB Koguduste Liit

alt 18.-22. juulil Raplas toimunud misjoninädala sündmused olid noortele kaasahaaravad. Rapla Vabakoguduse ja 3D koguduse noored Tartust korraldasid linnas rea sportlikke, muusikalisi, heategevuslikke ja evangeelseid sündmusi. Hulk noori tegi tutvust nii vabakoguduse kirikuhoone kui ka sinna end nädalaks sisse seadnud kristlasnoortega. Pastor Allan Helde eestvõttel kostitasid mitu koguduse perekonda noori kosutavate sauna- ja basseiniõhtutega.

Skatepargi võistlused, tänavakorvpall, vabaõhukontsert, asfaltkunst ning paljud muud ettevõtmised tõid hulga huvilisi ka õhtuti kirikus toimunud kristliku ülistusmuusika, tunnistuste ja evangeelse sõnumiga temaatilistele noorteõhtutele.

Neljapäeval, 21. juulil külastas Raplat, koolitas väikegrupijuhte ning kõneles julguse teemal ja kutsus noori eestpalvele liidu misjoninõukogu esimees Meego Remmel.

alt

Rapla ja 3D koguduse noorte juhtide eestvõttel toimunud misjoninädala sündmustele järgneb follow-up ürituste seeria, alates pühapäeval, 24. juulil kell 16 noorteõhtuga, mida viivad läbi kohalikud noored Hannes Saardi juhtimisel.

 

Allikas: www.ekklesia.ee

alt

alt

alt

Meil oli suur eesõigus osaleda Agape suvepäevadel, mis toimusid 17-19.08 Võrtsjärve lähedal. Ja tahan siinkohal kohe öelda, et Agape Eesti on väga hästi toimiv ja suure potentsiaaliga kristlik organisatsioon.

Agape juhatus ja liikmed eranditult noored, vanuses 20-35 aastat, ja eriliselt tuld ning väge täis noored evangelistid. Agape ei ole seotud konkreetse kristliku denominatsiooniga. Täiskohaga ja vabatahtlike agapekate seast leiate: baptistid, luterlased, katoliiklased, metodiste jt. Neid inimesi motiveerib Jumala armastus.

alt

Pildil: Herman Jürgens perega

Motiiv on Jumala armastus

Kui Jumala armastus on inimeste südametes, siis õpetuslikud seisukohad ei takista nende koostööd.

Jumala armastus ületab igasugused koguduslikud barjäärid. Selles mõttes ma ei näe täna läbimurret kirikute vahelises koostöös, pigem on need üha enam kapseldumas. Aga agapekates näen ma tohutut potentsiaali ja usun, et oikumeeniline murrang saab toimuma just selle põlvkonna töö tulemusel. Kui kogudusi hakkavad juhtima tänased noored, muutub koostöö koguduste vahel erakordselt efektiivseks ja inimesed avastavad Kristuse. Kuid Eesti kirikute juhtidel tasub uurida, kuidas tegelikult tuleb teha koostööd Jeesuse nimel.

2000 kristlast Tartu koguduses

"Tartus on ruumi kogudusele, kus on 2000 liiget," ütles Helari Hellenurm. See kinnitas minu lootust. Ka mina usun, et Tartus saab olema kogudus, kus on 2000 liiget. Aga ma usun ka, et Tallinnas on ruumi kogudusele, kus on 12 000 liiget. Kas seda arvab ka Jumal?

Uhiuus märk

Tallinna üks suurimad kirikuhooneid on nn Balti misjonikeskus. Metodisti kiriku saalis jagub istekohti 600 inimesele, aga täna mu 3-aastane poeg näitas sõrmega selle lae suunas ja ütles "Ma tahan ehitada suurt kirikut." Lisas veel: "Ma tahan ehitada ka maale kirikut." Maakoha all peab ta silmas oma maakodu, mis asub Võrust 8 km. Seda võis öelda ainult Jumal. Ma ei ole rääkinud oma igatsusest mitte kellelegi peale Jeesuse. Aga piibel kirjutab: "Sa oled valmistanud kiitust väetite laste ja imikute suust" (Mt 21:16; Lk 10:21).

Lisaks lugemist: Agape Eesti

Agapekad - suur tänu teile!

 

Allikas: Kristlik Mõttevõra

Selise koguduse misjonipäevadSelise Nelipüha Koguduse keskelt 10. juulil lähtunud ja samas 17. juulil päädinud Setomaa misjonipäevad tõid igal päeval kokku enam-vähem poolsada inimest ning isiklikule eestpalvele üle veerandsaja lapse, noore ja täiskasvanu. Koostöös liidu misjonikeskuse ja noorteorganisatsiooniga Koma toimusid kristlikud ettevõtmised lisaks Selisele veel Saatses, Värskas, Mikitamäel, Võõpsus, Verioral ja Oraval.

Selise koguduse pastori Koit Kase ja noorteühenduse Koma juhi Märt Saare koordineerimisel kokkupandud misjonimeeskond kätkes evangeelsele missioonile pühendunud noori erinevatest kogudustest nii Lõuna- kui Põhja-Eestist. Sõna- ja eestpalveteenistuses aitasid kaasa ka mujalt Eestist tulnud pastorid ja liidu president, samuti Rootsi Misjoni Kiriku Euroopa suhete juht Gerard Willemsen Saamimaalt, Euroopa Baptisti Föderatsiooni kaudu Eestis internina teeninud Lõuna-Walesi Baptisti Kolledži tudeng Jon Grant Cardiffist ning Selise venemaise emakoguduse pastor Pavel Zvev Pihkvast.

Misjonipäevad lõpetanud rahvarohkel vabaõhujumalateenistusel Selise palvemaja aias andis pastor Koit Kask ülevaate nädala jooksul toimunust. Ristitud ja koguduse ees isikliku tunnistuse andnud uusi Selise koguduse liikmeid tervitas ja õnnistas koos kohaliku pastori ja liidu presidendiga Anstla pastor Peeter Lemats. Evangeelse mõjuga laule esitas Andres Jäätma Oleviste kogudusest. Pantvangi võetute päästmise rõõmusõnumit kuulutas ning eestpalvekutsele vastanuid koos teiste pastoritega teenis president Meego Remmel. Oma hooneis kapitaalset remonti tegeva Selise koguduse järgmine suursündmus leiab aset 21. augustil, kui pühitsetakse koguduse aastapäeva ning ordineeritakse uusi diakoneid.

Allikas Eesti EKB Liit

teesalu_mari_2009

Juuli lõpus sõidavad Kolgata koguduse noored Mari Teesalu ja Mariliis Perend misjoniorganisatsiooni OM meeskonnaga kaheks nädalaks Albaaniasse evangeeliumi kuulutama. Misjonipäevadele eelneb nädalane väljaõpe OMi konverentsil Itaalias, kuhu tuleb Jumalalt misjonikutse saanud inimesi üle maailma. Sealt läkitatakse nad välja mitmele poole Vahemere-äärsetesse maadesse.

Avispea misjoninädal 2011 Ora et LaboraAvispea misjoninädal „Ora et labora" ehk „Palveta ja tööta" toimus 26. juunist kuni 3. juulini 2011 Avispea Vabakoguduses Lääne-Virumaal.

Nädala eesmärk oli tugevdada koguduse suhteid kogukonnaga läbi praktilise töö, mida tehti koguduse sõprade kodudes, et inimesed võiksid kogeda Jumala hoolimist ja armastust. Misjoninädalast tuli osa võtma inimesi seitsmest kogudusest nii EKB Liidust kui ka väljast poolt, meeskonda kuulus 18 liiget ja lisaks oli veel abilisi ja lapsi, kes samuti suure innuga kaasa teenisid.

Jumal õnnistas laagrit väga – hea meeskonnatöö ja ühtekuuluvustunde ning armastuse kogemuse, kauni ilma, tulemuslike tööde, ülesehitava osaduse ning sisuka piibliõppega. Kõik laagris osalenud ja need, kellel abiks käidi, rääkisid koos oldud ajast ning tehtud töödest tänutundes ja ülivõrretes.

Meeskond võis laagris olla töö-, õppimise-, laulu-, palve-, söögi-, pesu-, ööosaduses ja kogeda Püha Vaimu juhtimist ning abi ja ülesehitavat väge. Hea osadus tingis paljudes soovi, et selliseid laagreid võiks olla veel Eestimaal ja lahkuminek laagri lõpus oli pisut raske.

Laagris toimusid piiblitunnid „Vaikne aeg Jumalaga" Veljo Kapten; „Teenimine" Eerek Preisfreund; „Suhteevangelism. Suhete arendamine mittekristlastega." Stella Polikarpus; „Koguduse osadus. Suhted koguduses." Peeter Roosimaa ning Väike-Maarja rahvamajas toimus avalik loeng „Armastuse keeled" Meego Remmel.

Praktilisi töid tehti Aaveres, Kiltsis, Triigis ja Avispeal ning laoti, lõhuti ja saeti puid, niideti heina, lammutati kuure ja koristati lammutuse jäätmeid, veeti kive ning tehti rohimistööd.

Triigi noored palusid misjonimeeskonna jalgpalli mängule laupäeval ja said ülekaaluka võidu. Misjonimeeskond kutsus aga noored laupäeva õhtuks kirikusse filmi vaatama.

Misjoninädal algas Avispea koguduse aastapäeva teenistusega ja lõppes tänujumalateenistusega pühapäeval, kus teenis kaasa kogu tiim ning kus kogudus ja Misjonikeskus tänas meeskonda tehtud töö ja ohvriks toodud aja eest.

Vaata Avispea misjoninädala Ora et labora pilte

Videokokkuvõte misjoninädalast Avispeal

Allikas Eesti EKB Liit

altRapla Vabakogudusse saabusid täna 12 noort üle Eesti erinevatest kogudustest, et aidata läbi viia EEKBKL Misjonikeskuse ja Rapla Vabakoguduse poolt korraldatavat evangeelsete ürituste sarja VASTUVOOLU. Nädala raames toimuvad erinevad tegevused lastele, noortele, peredele, vanadele ja noortele. Teisipäeva hommikul külastatakse kohalikku hooldekodu, kolmapäeval ollakse abiks Järvakandi Misjonkeskuses, jne. Igal päeval on põnev programm ja võimalus osaleda palveketis, palvejalutuskäikudes, suhelda inimestega telgis või lihtsalt tulla kohale ja nautida programmi ja Jumala headust. Misjonitiimi juhib Kerly Simulman Oleviste kogudusest.
alt
EEKBKL Misjonikeskus ja Rapla VK tänavad kõiki, kes võtavad vaevaks meid sel nädalal palvetes kanda!!!

Allikas http://ekklesia.ee

Veel artikleid...