Misjonipäeval toetatakse Jõhvi adventkiriku ehitust

Misjon
Tüpograafia

altSellel laupäeval, 17. aprillil toimuval misjonipäeval toimub Adventistide Koguduste Eesti Liidu juhatuse otsusel kõigis liidu kogudustes sihtotstarbeline annetus Jõhvi adventkiriku ehituse toetuseks.

Käesolevaks ajaks on kirikule rajatud juba null tsükkel ehk vundamendi osa koos kommunikatsioonidega ning töö käib müüride osas. 27. veebruaril käesoleval aastal toimus kiriku juures pidulik nurgakivi asetamise teenistus, millest võtsid osa nii liidu juhid kui ka Balti Uniooni president Valdis Zilgalvis, ehituse toetajad ning naaberkoguduste vaimulikud.

Sügisel, 10. oktoobril, toimunud lõikustänupühal korjati kogudustes samuti toetust Jõhvi kirikule. 1. novembri seisuga oli annetatud 221 244 krooni.

“Tänu ohvrimeelsetele südametele võimaldas sügisene korjandus kokku panna nii suure summa, et see kattis täpselt nulltsükli paneelide maksumuse. Seda oli väga meeldiv tõdeda. Nüüd usume, et Jumal õhutab inimesi annetama kahe ülejäänud korruse paneelide jaoks,” rääkis Jõhvi koguduse pastor ja uue kiriku ehituse juht Viktor Nõmmik.

Seekordse annetuse eesmärgina ei ole ühtegi summat välja öeldud, kuid ehituse vajadused on suured. Kogu kirikuehituse projekti peaks maksma 5-7 miljonit krooni. Samas on asjaosalised alati rõhutanud, et abi on iga lahke inimese väikesestki toetusest.

“Aprillis alustab ehitusfirma esimese korruse seinte ladumist Columbia kivist ja seda kuni kirikutorni viimaste ridadeni. Loodame, et selle tööga saadakse valmis juba jaanipäevaks. Siis plaanime enne külmade tulekut panna peale katuse ja ette aknad-uksed. Unistada ju võib, sest kui Jumal unistab, Ta naeratab...,” ütles Viktor.

Misjoniraamat “Kümme käsku”

Misjonipäeva teiseks väljundiks on raamatu “Kümme käsku” jagamine. Möödunud aastal alanud traditsioon jätkub sel korral uue raamatu ja natuke teistsuguse lahendusega.

AKEL-i president Tõnu Jugar selgitas kogudustesse saadetud ringkirjas: “Ka käesoleval aastal on võimalus osta odavamalt misjoniraamat, milleks on Loron Wade “Kümme käsku”. Nimetatud raamat maksab misjonihingamispäeva puhul vaid 20 krooni. Liidu juhatus soovitab kogudustel kõne all olev raamat, vastavalt kohalikule vajadusele, välja osta ning koguduse liikmetele pakkuda jagamiseks oma tuttavatele ja sõpradele. Seega on meil võimalus olla hea sõnumi jagajad ja ühtlasi toetada rahaliselt misjonikirjandust.”

Neljapäeval ütles kirjanduslao juht Kalju Johanson, et “Kümne käsu” tiraaz (1550 eksemplari) on juba hetke seisuga välja müüdud. Kogudustele, kes soovivad raamatuid juurde pakutakse sama hinna eest Clifford Goldensteini raamatut “Seitsmes päev”.

Allikas http://www.advent.ee, Meie Aeg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS