Muusikalised vahepalad - GLS 2012GLS 2012 tõi meile palju inspireerivat sõnumit, et me võiksime oma juhtimisandi veel lihvida ja saada samm-sammult veel paremaks.

Väga hea osa GLSil on alati olnud ka muusika, mis on samuti paljusid inspireerinud ja seetõttu püüdsin anda oma parima ja salvestasin peaaegu kõik GLS muusikalised vahepalad. Muusikaklipid on Tallinna ja Tartu GLSilt ning mõlema linna GLS noortekalt. Kokku sai üles laetud 38 klippi ning tegin neist Kaev.net YouTube lehele eraldi playlisti. 

NB! Üleslaetud lugude pealkirjad ei pretendeeri absoluutsele tõele. Selles osas võite anda nõu ja lisada loo õige pealkiri kommentaaridesse, juhul, kui mul on vale pealkiri sattunud.

Vaata ja kuula GLS 2012 muusikalisi vahepalasid

Kuula uut Kirsika lugu - Mida tunneb süda?Crux Media hitimasinas on valminud uus Kirsika lugu - Mida tunneb süda?

Kirsika on lõpetanud Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonna pop-jazz laulu erialal. Pärast kooli lõppu võimaldasid kitarriõpingud tal hakata kirjutama oma muusikat ja see on tema jaoks avanud täiesti uue maailma. Nüüd, 25-aastasena, on Kirsika leidmas teed muusika juurde, mis talle endale südamelähedane. Kõige olulisem on Kirsika jaoks see, et laulu sõnum jõuaks kuulaja südamesse ning tooks rõõmu, vabadust ja elu.

Mida tunneb süda?

“Mida tunneb süda?” on kaasaegne pop-ballaad, mis kannab endas sõnumit lootuse otsimisest ja leidmisest. Laulu on kirjutanud Liisi Väli, kes on õppinud lastemuusikakoolis viiuli erialal ja Tallinna Ülikoolis laulu erialal. Loo on produtseerinud ja miksinud Daniel Reinaru (www.cruxmedia.ee) ning mastering on tehtud soome muusiku Arto Ruotsala poolt.

Kuula Kirsika uut lugu

{http://soundcloud.com/cruxmedia/kirsika-mida-tunneb}

alt

Reede õhtul toimub Pärnu Eliisabeti kirikus tasuta kontsert-etendus “Eestimaa pühakud”.

Muusikaline etendus on pühendatud märtritele ja pühakutele, kes kunagi on Eestis elanud ja tegutsenud. Eesmärk on näidata eestlaste ja slaavlaste kultuuri ühisjooni ning tõestada, et vaimulik muusika ületab rahvuslikud ja kultuurilised erinevused ja eelarvamused.

Traditsioonilised Vana-Vene, Kreeka, Süüria laulud kõlavad uues kontekstis koos tänapäeva Eesti helilooja Urmas Sisaski muusikaga. Sisask on viisistanud õigeusu tekstid ja teinud seda spetsiaalselt ansamblile Orthodox Singers.

Ansambel Orthodox Singers tegutseb alates 1989. aastast ja on viimase 22 aasta jooksul leidnud tunnustust kui üks Eesti paremaid kooriansambleid.

Orthodox Singers koosneb professionaalsetest muusikutest, kes meisterlikult valdavad eri ajastute muusikalisi väljendusvahendeid. Ansambli looja, kunstiline juht ja dirigent Valeri Petrov on tuntud vaimuliku muusika tutvustaja ning edendajana.

Ansambel on mitme rahvusvahelise konkursi laureaat ja osalenud Euroopa muusikafestivalidel. Kollektiiv on korduvalt käinud kontserttuuridel Venemaal, USAs, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaa, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ja Poolas. Andnud kontserte Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikus, Rootsi Uppsala toomkirikus, Moskva Tšaikovski-nimelise konservatooriumi suures saalis, USA Philadelphia toomkirikus, Stratfordis Avoni festivalil, Nottinghami ja Chelsea festivalil. Samuti on Orthodox Singers esinenud Moskvas ülestõusmispüha festivalil.

Pärnu kontserdil teeb kaasa tantsija Jane Raidma.

Loe originaalartiklit siit

Vaim murra välja - Worship CentralOlin parasjagu tegelemas ühe kristliku veebiprojektiga ja sattusin sellega seoses ingliskeelsele uudisloole Worship Centeri kohta, kus nad oma albumiga Spirit break out jõudsid inglismaa Top 10sse. Seega jagan Teiega oma tänast vaimulikku muusikakogemust :)

Spirit break out ehk siis Vaim murra välja

Vaim murra välja,
murra me müürid maha.
Vaim murra välja,
taevas, tule alla.

Meie eludes on nii suuremaid kui väiksemaid olukordi, kus me seda väga igatseme ja siin on see igatsus palvena laulu sisse pandud. Loos on ka räpi osa, mis minu arust hästi rõhutab seda võitlust, mis meis on... murra me müürid maha, vaim murra välja, taevas, tule alla!

See tuletab meelde, et meil on võitlus, aga kuna me selle võitluse osa vahel ära unustame, siis me väsime ja vajame turgutust... samuti vajame tihti olukordades radikaalseid muutuseid ja need ei tule nii sama lihtsalt - on vaja võidelda palves ja vaimu abil.

Täna see oli minule palve ja võitlus ning julgustus.. mind see puudutas väga, loodan, et sind ka... head loo kuulamist :)

Worship Central - Spirit break out Youtube's

22.-27. mail 2010 külastas Eestit Northwestern kolledži 80-liikmeline noortekoor USA Minnesota osariigist. Koori dirigent on juba aastaid Timothy Sawyer, kes õpetab kolledžis muusikaaineid ja juhendab mitmeid erinevaid muusikakollektiive.
 
Kõrgetasemeline koor andis oma Euroopa ringreisil kontserte Riias, Tartus, Narvas ja Tallinnas. Edasi suunduti Turku ja Helsinki kontsertidele. NWC koorivisiidi repertuaaris olid vaimulikud klassikalised ja kaasaegsed kooriteosed, mida esitati peamiselt a capella. Aeg-ajalt lauldakse ka vokaalsümfoonilisi suurteoseid koos kolledži orkestriga.
 
Koor annab kontserte oma kõrgkoolis ja linnas, igal aastal toimub ringreis USAs. Iga nelja aasta tagant käiakse kaugematel ringreisidel. Koori motoks on: "Koorimuusika otse südamest". See ühendab lauljaid, kes tahavad kogu südamest tuua au Jumalale oma muusikaliste andidega. Koor otsib võimalusi viia evangeelset sõnumit nii traditsioonilistesse kontsertpaikadesse kui ka sellistesse kohtadesse, kus suurepärast koorimuusikat harva esitatakse.
 
Eestis oli võimalus nautida koori võimast mitmehäälsust keerulistes klassikalistes teostes kui ka hoogsate spirituaalide seadetes Tartu Salemi, Narva Aleksandri ja Tallinna Oleviste kirikus.
 
Tähti Lehtsaar
 
Allikas: www.ekklesia.ee
alt

barbiepunk MIIP üritab teha midagi uut ja täiesti miipiKehrast pärit Miip on bänd, kuhu kuuluvad viis heas mõttes mässumeelset tüdrukut. Nad ei varja, et on kristlased ja elavad Jumalale. “Jumalal on minu elus väga suur roll, nii muusikategemises kui ka küünte lakkimises – kõike seda teen ma Jumalale,” ütleb bändi bassimängija Hanna. Tüdrukud tahavad oma muusikaga astuda võitlusse, et lõhkuda valearusaamasid kristlusest ja kristlastest. Neile, kes mõtlevad, kuidas kristlus mässumeelsuse ja rokiga kokku sobib, selgitab Hanna: “Tihti arvatakse, et kirikus käivad ainult hallid vanamemmed ja surma lävepakul seisvad vanaonud. Sellise stereotüübi lõhkumiseks on mässumeelsus ja rokk just õiged vahendid.”

Pillid loosiga
Miip sai alguse 2005. aastal Kehra baptistikoguduse juures. Esialgu oli see rohkem kogudust teeniv ülistusgrupp ning selle koosseis üsna ebapüsiv ja kiiresti vahetuv. Päris kindel ei olnud ka see, mis pilli keegi mängima peab. Esmakordselt astus Miip kui päris bänd üles Kehra koguduse noortekal sama aasta novembris. “Esimese esinemise kohta super! Vinge” seisab ansambli kodulehel, kuhu korralike tüdrukutena iga ülesastumise järel värsked muljed kirja pannakse. Tänaseks on ansamblil selja taga juba tublisti üle saja esinemise. Lava on jagatud populaarsete Eesti alternatiivroki kollektiividega, nagu Sõpruse Puiestee ja Vennaskond. Kõlab uskumatult, kuid kunagi otsustati see, mis pilli keegi mängima hakkab, loosiga. Praegu kinnitavad kõik tüdrukud kui ühest suust, et on oma instrumendiga väga rahul. Ansambli legendaarseim pill, kitarr Kalle, on tänaseks pensionile jäänud. Repertuaaris on ka talle pühendatud lugu “Kallis Kalle!”.

Muumimamma kirvega

Miipi laulud sünnivad elust enesest. “Tavaliselt tulevad kõigepealt sõnad, mis on inspireeritud mõnest läbielamisest, inimesest või olukorrast elus. Pärast seda üritame sinna juurde mõelda muusika, mis meie sõnumit ära ei sööks, vaid selle esile tõstaks,” ütleb Hanna. “Või kui meil on mingi tugev põhimõte, mida inimestega jagada soovime, siis kirjutame sellest laulu,” lisab Kadi. Ansambli üks tuntumaid lugusid, “Muumimamma teritab kirvest”, räägib eelarvamustest. Sest see pole nii, nagu inimene näeb: inimene näeb, mis on silma ees, aga Issand näeb, mis on südames (1Sm 16:7).
Kristi tunnistab, et bändiliikmete muusikamaitse on küllaltki erinev, seepärast otseseid ühiseid eeskujusid ei ole. Mp3-mängijates leidub muusikat kodumaistest artistidest Trepikoda, Ruja ja Anne Veski kuni välismaiste Foo Fightersi, Barlowgirli, Flyleafi ja alternatiivsete indie kollektiivideni välja. “Üritame teha midagi uut ja täiesti miipi”, selgitab Hanna. Liigitatagu seda siis popiks, rokiks või barbiepunk’iks, tuleb tunnistada, et see, mida tüdrukud teevad, tuleb neil suurepäraselt välja. Bändi 2010. aastal ilmunud debüütalbumit hindas kõrgelt muuhulgas Eesti Päevaleht, märkides selle nädala plaadiks.

Miipi üks asutajaliige, trummar Kristi, on veendunud, et Jumal on nad kokku viinud ja andnud neile kõigile erinevad annid: “Tema tahab, et me tegutseksime, läheksime välja ja muudaksime maailma. Seda me ka teeme”.

Miip on:
Annely Aaslaid laul
Ave Palm kitarr
Hanna Parman bass ja taustalaul
Kadi Ellus klahvpillid
Külli Nigulas trummid
Kristi Praakle endine Miipi trummar, kes on hetkel aktiivsest bänditegevusest eemal.

Bändi koduleht MIIP

Allikas noorteajakiri PLUSS. Tekst Daniel Reinaru.

altNagu tavaliselt on ka sel aastal enamik kristliku muusika kõvemaid tegijaid andnud oma plaadid välja sügisel. Nimetaksin siis mõningad neist, mis peaksid eestlastele rohkem huvi pakkuma.
Sel aastal lõi sügishooaja lahti Skillet albumiga "Awake", mis debüteeris Billboard 200 edetabelis #2 kohal. Head uudised tulid ka detsembris, kui teatati, et Skilleti eelmine plaat "Comatose" on ametlikult müünud kokku üle 500 000 koopia.
Järgmisena andsid uue plaadi välja Thousand Foot Krutch ja album kannab nime "Welcome to the Masquerade". Teine singel "Fire It Up" on EA Sports NHL 2010 ametlik soundtrack. Tegemist siis Playstation 3 mänguga.