Ameerika noortekoori laulukõla puudutas eestlaste südameid

Muusika
Tüpograafia
22.-27. mail 2010 külastas Eestit Northwestern kolledži 80-liikmeline noortekoor USA Minnesota osariigist. Koori dirigent on juba aastaid Timothy Sawyer, kes õpetab kolledžis muusikaaineid ja juhendab mitmeid erinevaid muusikakollektiive.
 
Kõrgetasemeline koor andis oma Euroopa ringreisil kontserte Riias, Tartus, Narvas ja Tallinnas. Edasi suunduti Turku ja Helsinki kontsertidele. NWC koorivisiidi repertuaaris olid vaimulikud klassikalised ja kaasaegsed kooriteosed, mida esitati peamiselt a capella. Aeg-ajalt lauldakse ka vokaalsümfoonilisi suurteoseid koos kolledži orkestriga.
 
Koor annab kontserte oma kõrgkoolis ja linnas, igal aastal toimub ringreis USAs. Iga nelja aasta tagant käiakse kaugematel ringreisidel. Koori motoks on: "Koorimuusika otse südamest". See ühendab lauljaid, kes tahavad kogu südamest tuua au Jumalale oma muusikaliste andidega. Koor otsib võimalusi viia evangeelset sõnumit nii traditsioonilistesse kontsertpaikadesse kui ka sellistesse kohtadesse, kus suurepärast koorimuusikat harva esitatakse.
 
Eestis oli võimalus nautida koori võimast mitmehäälsust keerulistes klassikalistes teostes kui ka hoogsate spirituaalide seadetes Tartu Salemi, Narva Aleksandri ja Tallinna Oleviste kirikus.
 
Tähti Lehtsaar
 
Allikas: www.ekklesia.ee
alt
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS