Vabana maailmas - trükist on saabumas Pluss ajakiri 4/2012Peagi on trükist saabumas värske ja uute põnevate teemadega Pluss-ajakiri pealkirjaga: Vabana maailmas. Toome Sinuni juhtkirja näol väikese tutvustuse, milliseid teemasid võib seekordsest ajakirjast lugeda. Ajakirja ennast võid leida juba tuleval nädalal Eesti erinevatest paikadest!

Vabana maailmas

Ühes filmis olid kolm sõbrannat suures kaubanduskeskuses. Neljandalt korruselt alla vaadates võis näha sadu ja sadu inimesi. Kes jalutas, kes kiirustas järgmisele soodusmüügile, kes parasjagu riidles oma lapsega – igatahes oli keskus inimestest pungil. Järsku üle ääre alla vaadates hüüdis üks neiudest kõva häälega kõigile "TERE!". Hetkega kogu inimmass seisatas ja kõikide silmad olid suunatud üles tüdrukute poole. Teised kaks sõbrannat tõmbusid näost punaseks ja olid juhtunust ülimalt kohkunud. Tundus, nagu oleks neil sõbranna pärast hirmus piinlik. Ruttu kutsusid nad teda korrale: "Mida sa teed? Mis sul viga on?". Seepeale päris neiu rõõmsalt: "Miks elada märkamatult?!"

Kristlased ei ela kindlasti märkamatult. Kui pimeduses paistab valgus, siis ükskõik kui väike tuluke ka ei oleks, seda on näha. Iseasi, kas valgus on meie identiteedi kindel osa või näeme pidevalt vaeva, proovides püüdlikult igas olukorras teistest erineda. See võib olla nii hea kui ka halb. Usun, et Jumala armastus meie sees, kui see on tõesti olemas, paistab välja ka suurema pingutuseta. Kaob vajadus esineda kristlase stereotüübile kohaselt ning ehe ja tõeline MINA särab meile endile märkamatult. Kindlasti oled olnud olukorras, kus Sulle teadmata jäid kellelegi silma kas oma lahke sõna või heateoga.

Mäletan ühte mõne aasta tagust sünnipäeva. Külalisi oli palju ja õhtu kujunes pikaks. Kui üks tüdruk peo lõpus kodu poole sättides esikus riideid selga pani, selgus, et ta läheb jalgsi. Kohe olid mitmed autojuhid valmis teda ära viima. Loomulikult võis selle taga olla ka isiklik sümpaatia, aga tolle tüdruku jaoks oli niisugune reaktsioon midagi enneolematut. Paar nädalat hiljem tunnistas ta meile, et pole kunagi varem sellisel kristlaste sünnipäeval käinud. Harilikult on pidude lõpus ikka igaühe oma asi, kuidas ja kas koju saab. See armastuse tegu puudutas neidu nii sügavalt, et ka tema otsustas oma ellu vastu võtta Jumala, kes suudab inimesi nõnda armastusega täita.

Maailmas läheb kurjus aina suuremaks. Kurjust kurjusega ei võideta. Armastus on jõud, mis teeb kurjusele lõpu. Paljud küsivad, miks Jumal midagi ette ei võta. Miks Ta midagi ei tee? Aga Ta ju tegi. Ta on loonud Sinu ja minu, et võiksime tuua Tema armastust lähemale neile, kes on juba lootust kaotamas. Jumalal ei ole plaani B, Sina ja mina olemegi Tema plaan ning see on meie valik, keda me järgime ja kelle tegusid teeme.

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja

Pluss ajakirja 3/2012 Juhtkiri: Minu väärtusPeagi on trükist saabumas värske ja suvine Pluss ajakiri pealkirjaga: Minu väärtus.

Toome Sinuni juhtkirja näol väikese tutvustuse, milliseid teemasid võib seekordsest ajakirjast lugeda. Ajakirja ennast võid leida juba tuleval nädalal Eesti erinevatest paikadest!

Minu väärtus

Kord ühel oksjonil müüdi vana viiulit. Tegemist oli juba päevinäinud pilliga ja keegi ei osanud sellest suurt midagi arvata. Nii alustatigi pakkumist ja alghinnaks määrati 10 dollarit. Oksjonipidaja küll innustas inimesi julgemalt pakkumisi tegema, kuid peagi nägi ta, et see on lausa võimatu. 10 minutiga oli hind kerkinud alghinnast vaid mõne dollari võrra kõrgemaks ja keegi pakkujatest soovis seda 18 dollari eest lihtsalt oma koduseinale kaunistuseks. Ühel hetkel aga tõusis rahva seast püsti pika halli habemega vanamees. Ta sammus otse lava juurde ning palus korraldajalt luba seda viiulit mängida. Korraldajal ei olnud selle vastu midagi, sest isegi kui mees pilli ära lõhuks, ei oleks varaline kahju väga suur. Vanamees võttis viiuli kohvrist välja, puhus tolmust puhtaks, häälestas keeled ja alustas mängimist. Hetkega valitses saalis täielik vaikus. Inimesed olid justkui tardunud ja nende pilgud peatusid viiulimängijal. Sellest vanast viiulist tulid välja nii kaunid helid, et nii mõnigi pidi silmist pisaraid kuivatama. Vanamees muudkui mängis ja rahvas oli helidest lummatud. Inimesed hakkasid üksteiselt küsima, kuidas on võimalik, et selline imeline meistriteos müüakse nii odavalt. Kui vanamees mängimise lõpetas ja viiuli tagasi kohvrisse pani, avastasid korraga kõik saalisolijad, et peavad selle kauni instrumendi endale saama. Viiul müüdi 10 miljoni dollariga.

Iga inimene on huvitatud sellest, mida teised temast arvavad. Tahame teada saada, mis on meie väärtus ja kui hinnalised me oleme. Teadlased on välja arvutanud inimese hinna lähtuvalt inimkehas leiduvatest keemilistest ühenditest, mis teevad ühe inimese väärtuseks umbes 3-5 eurot. Majandusspetsialistid aga peavad inimest oluliselt hinnalisemaks, võttes aluseks tema produktiivsuse, tööjõu ning toodetava energia. Nende arvates võib inimese väärtus küündida 5 miljonist kuni 9 miljoni euroni.

Ma tean, et see ei ole päriselt vastus meie südames peituvale küsimusele meie väärtuse kohta. Inimese väärtus tuleb esile just nii nagu sellel viiulil – alles siis, kui tekitame muusikat. Mitte sõna otseses mõttes, vaid ülekantud tähenduses: millist meloodiat meie elu tekitab? Kas oleme pidevalt turtsakad, ülbed ja pessimistlikud ning imestame siis, et miks meist lugu ei peeta, või jagame oma lähedastele armastust ning oleme lahked ja abivalmis?

Nii nagu viiul ise ei saa endast esile tuua kauneid helisid, tunned võib-olla ka Sina, et Sul ei ole jõudu oma ligimesi armastada ning et ennekõike vajad Sa ise armastust. Viiul hakkab tõeliselt kõlama alles siis, kui see on meistri käes. Ka inimese Elu algab tõeliselt alles siis, kui see on Looja kätesse usaldatud. Jumal on inimese on loonud ja Tema tunneb meie väärtust kõige paremini. Ta on iga inimese kujundanud ainulaadseks ja imeilusaks pilliks, et maailm võiks saada kaunimaks ja paremaks paigaks. Jumal kutsub Sind kõigepealt enda juurde, et Sina võiksid kogeda Tema armastust, ükskõik milline Sa oled, ükskõik mida Sa oled teinud, ükskõik mida teised Sinu kohta ütlevad. Jumal tunneb Sind ja Jumal armastab Sind! Ta soovib, et ka Sinu elu võiks olla kaunilt kõlav meistriteos.

Sa oled Jumalale hindamatult kallis!

Teid pole lunastatud kaduvate asjadega, hõbeda või kullaga teie tühisest esiisadelt päritud eluviisist, vaid Kristuse kui laitmatu ja puhta Talle kalli verega. 1Pt 1:18-19

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja

Joel Reinaru Pluss ajakiri Surematu ilmub november 2011Kohe on trükist tulemas uus Pluss ajakiri pealkirjaga: Surematu. Siin toome Sinuni juhtkirja näol väikese tutvustuse, milliseid teemasid võib seekordsest ajakirjast lugeda. Ajakirja ennast võid leida juba järgmisel nädalal Eesti erinevatest paikadest!

Elu pärast elu?

Jälle pääses peategelane napilt ja tegi surmale tünga. Kusagil on mingi masin, mis elab üle
viimsepäeva! Nemad ainsana peavad alustama inimkonda uuesti.
Kõlab väga tuttavalt ja tihti sellisena kujutatakse maailma lõppu filmides. Totaalne häving, kuid
mitte täielik. Alati on lootust, kahjuks ainult väga vähestel (peategelased ja kaameramees).

Surma käsitletakse kui elu osa ja nii kaua, kui see juhtub teleriekraanil või kusagil eemal, suhtume
sellesse rahulikult. Kindlasti oled ka Sina tundnud surma tegelikku tähendust alles siis, kui see tuleb
lähedale – sugulane, tuttav või isegi pereliige. Ühtäkki leiame ennast maadlemas millegi suure ja
tundmatuga – surmahirmuga.

Kui Piibel räägib surmast, siis käsitletakse seda mitte kui lõppu, nii nagu filmides, vaid kui
sisenemist igavikku ehk uut algust. Keegi inimestest ei saa surmale kätt ette panna ja seda
maailmast ära võtta. Ja polegi vaja. Maailm, milles me elame, ongi loodud kaduvaks, ja ühel päeval
peab tulema sellele lõpp. Inimene aga on loodud sõna otseses mõttes surematuks.

Piibel ütleb, et inimese kaudu tuli patt maailma ja patu palk on SURM. Jeesus Kristus on surma ära
võitnud. Seda kinnitab meile Piibel, aga veel enam miljonid elud ümber maailma. Jumala plaan ei
olnud luua inimesi ainult sellesse maailma, vaid Tema plaan on veeta koos meiega terve igavik.

Iga inimene on patune ja seega ära teeninud surma. Jumal aga annab patud andeks igale inimesele,
kes usub, et Jeesus on surnud ka meie pattude eest. Lisaks sellele, et saame taas hingerahu, on meile
avatud tee igavesse ellu.

Need asjad muutuvad tõelisuseks siis, kui inimene otsib ise, et kohtuda elava Jeesusega. See on
võimalik ka tänapäeval ja Jeesus on leitav igaühele, kes otsib. “Ennäe, ma seisan ukse taga ja
koputan. Kui keegi kuuleb mu häält ja avab ukse, siis ma tulen tema juurde sisse ning söön õhtust
temaga ja tema minuga.” Ilm 3:20

Ka Sina võid just praegu oma sõnadega paluda, et Jeesus annaks Sinu patud andeks ja tuleks Sinu
ellu. Kui Sa palusid seda kogu südamest, siis võid kindel olla, et ka Sinule kuulub IGAVENE ELU!

1Jh 5:11-13: "Jumal on andnud meile igavese elu ja see elu on tema Pojas. Kellel on Poeg, sellel on
elu; kellel ei ole Jumala Poega, sellel pole elu. Seda ma olen kirjutanud teile, kes te usute Jumala
Poja nimesse, et te teaksite: teil on igavene elu."

JOEL REINARU
Plussi peatoimetaja

KuulutajaAastad mööduvad ja seda on kombeks tähistada. Nii tegi ka Valga Betaania kogudus oma aastapäeval. Umbes pooleteiseks tunniks sai Valga kultuurimaja fuajee Jumala austamise paigaks. Lauljad Soome nelipühikirikute meeskoorist kiitsid akustika väga heaks. Me ei tea, kas nelipühapäeval lauldi, küll aga räägiti siis Jumala suuri asju (ap 2,11). Laul on kindlasti üks võimalusi nendest kuulutamiseks. Taevasel jumalateenistusel on laulul oma osa (ilm 5,9;15,3). Niiei peaks ka maised kirikukoorid vaikima. Kahjuks on ühine meestelaul muutunud haruldaseks. Nelipühade tähistamisega ei peaks kogudustes tööhooaeg lõppema, võib-olla ainult muutuma. Suvel on lihtsalt võimalused teistsugused. Soojad ilmad meelitavad kirikuseinte vahelt välja. Ja väljaspool pühakodasid on palju niisuguseid inimesi, kes sõnumit Jeesusest vajaksid. Hea, kui kristlaste laulud ja kuulutus nendeni jõuaksid. „Kristuse sõna elagu rikkalikult teie seas, kõiges tarkuses õpetage ja manitsege üksteist psalmide, hümnide ja vaimulike lauludega, laulge kogu südamest tänulikult Jumalale!“
(Kl 3,16).

Loe rohkem Kristlikust lehest "Kuulutaja": Kristlik leht Kuulutaja internetis

Kristlik leht Kuulutaja, Riho AltnurmeKuulutaja intervjuud on pühendatud juubelitele. Tartu Ülikooli usuteaduskonna dekaan professor Riho Altnurme intervjuu on ajendatud teaduskonna taasavamise 20. aastapäevast. Eesti EKB Koguduste Liidu vene regiooni vanempresbüter Nikolai Orehhov räägib regiooni 25 tööaastast. Usuteaduskonna juubelipidustustest avaldab leht ka kuus pilti.

Jakob Kroekeri jutlus "Jumalast sündinud" ilmus eesti keeles esmakordselt 76 aastat tagasi ajakirjas Evangeeliumi Kristlane.

Toimetaja kommentaari teemadeks on pensionisüsteemide tulevik ja haldusreform.

Kuulutajas on kaks tõlkelugu Jumala muutvast väest ning abist, uudiseid, vaimulik ristsõna ja muudki.

Kristlik leht Kuulutaja on tellitav postkontorite ja interneti vahendusel. Aastatellimus maksab 6 eurot ja praegu on paras aeg vormistada tellimus 2012. aastaks.

ÜLLAS LINDER
toimetaja

Ilmunud on värske Pluss-ajakiriPlussist leiad alati põnevaid lugusid ja aegumatut pointi!
Trükist on saabunud täiesti värske Pluss-ajakiri teemaga: Jumala lapsed
Seekord saab ajakirjast lugeda põnevaid artikleid sellest, kuidas elada kristlasena, milline on uus põlvkond, kas kümmet käsku on võimalik täita ja kelle jälgedes käia. Lisaks leidub ajakirja vahelt Gospelmuusika CD, mis on koostatud koos Soome ja Eesti toetajatega spetsiaalselt Plussi jaoks, et levitada evangeeliumit ka muusika kaudu ja tutvustada noortele eesti ja soome kristlikke artiste. Projekti juhid olid Daniel Reinaru ja Jukka Peura.

Ole hea, aita levitada Plussi noorteni üle Eesti - oma kogudusse, kooli, noortegruppi, sõpradele!
Ajakirjad jõudsid täna Tallinna Misjonikeskusse (Tehnika 115, tel 6464760) ning juba isegi enne seda Tartu Agape kontorisse (Vaksali 11-44, tel 7426087) - sealt saad võtta ajakirju nii palju kui ära jõuad jagada:)
Üheskoos saame viia selle sõnumi üle Eesti!

Infot Plussi tegemistest ja varasemaid artikleid leiad kodulehelt plussmeedia.ee
Samuti oleme väga tänulikud, kui saad Plussi töö jätkumist toetada.
SA EELK Misjonikeskus arveldusarvetele märgusõnaga Pluss:
1120254269 Swedbank
10602016015008 SEB Pank
Toetad Plussi tegemisi ka siis, kui tellid endale ajakirja postiga koju! Vaata plussmeedia.ee/tellimus või võta ühendust See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetamine on olulise kaaluga selleks, et ajakiri võiks jääda regulaarselt ilmuma Eesti noortele.
Suured tänud Sulle ja ole väga õnnistatud!

Ajakiri Teekäija 9/2011 ülevaadeSaadan tutvumiseks lühiülevaate ajakirjast Teekäija 9/2011, mis peagi jõuab tellijate postkasti.

SISUKORD TK 9/2011

:: Pastoriperede laagris kohtuvad sõbrad. Tiina Kask

:: Kui palju on raudseid eesriideid? William Yoder

:: Need lapsed ka! Meego Remmel

:: Hiiumaa kogudustele elatud elu – Aare ja Eha Lige. Tarmo Kähr

:: Jumal päästab – keda, millal ja milleks? Paul Gill jutlus

:: Sugupõlv, põlvkond. Piibli väljendid eesti keeles. Ain Riistan

:: Kohila aastapäevad on pika traditsiooniga. Kristi Mänd

:: Variseri ja tölneri õigeksmõistmine. Signe Martensoo KUS lõputööst

:: KUS alustab uut õppeaastat. Eve Saumets

:: Kaladest, plastjäätmetest ja Jumala rahvast. Helle Liht

:: Mis saab Egiptusest? Intervjuu suursaadik Paul Teesaluga. Erki Tamm

:: Inimliku soojusega kirjutatud mälestusraamat. Asta Kaups, „Loojangu kumal. Pärija II osa“ Toivo Pilli

:: Sportlik linnalaager Lasnamäel. Janeli Truus

:: Positiivne start kooliaastale. Gunnar Mägi

:: Kuidas leida vaikset aega argipäevas. Ene Paldre

:: Samaaria Eesti Misjoni teine aastakümme. Toomas Vallimäe

:: Palvevõrgustiku partnerid teenivad teineteist. Jaan Bärenson

Tutvuge ka ajakirja Teekäija areneva kodulehega:

- sealt saab vaadata värske numbri tutvustust

- lugeda ARHIIVist eelmiste aastakäikude artiklite terviktekste

- avastada sind huvitavate TEEMADe all ilmunud artikleid

- OTSINGu abil leiad inimesi, autoreid, käsitletud kirjakohti jne

- vormistada tellimusi (ja sõbratellimusi), mida tehes oled sa paremini haaratud koguduste ühistöösse ja toetad 107aastase kristliku ajakirja väljaandmist ja arendamist

Jõuluajakiri 2011Värske küljendusega Jõuluajakiri 2011 on hea, soodne ja sisukas kingitus nii koguduse jõulupakki, advent- ja jõulujumalateenistuste külastajatele kui ka südantsoojendavaks kingiks oma kallitele inimestele.

JÕULUAJAKIRJA TELLIMINE

Jõulunumbri (lisa)tellimusi saab vormistada veel teisipäeva, 6. detsembri keskpäevani.

Tehes pangaülekande: Eesti EKBK Liit, Swedbank 1120064572 (selgitusse: oma/koguduse nimi, aadress, jõulunumber).
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Helistades (teisipäeva hommikul 10.00 – 12.00) EKB Liidu kantseleisse: 6700698

Jõulunumbri erihinnad: 1-50 lisatellimust 1,60 €/tk, üle 51 lisatellimuse 1,30 €/tk.

SISUKORD

Tornikellade laul kutsub palvele. Kultuuripealinn 2011 lõputseremoonia. Lehari Kaustel

Olla palvekoda või röövlikoobas? Janek Mäggi vaatlus

Jõuluküsimused. Meego Remmeli jõulusoov

Laulupealinna noor lauluisa Timo Lige. Erki Tamme intervjuu

Kirikuuksest edasi ja jõuluõhtust kaugemale. Vilver Orase jõulujutlus

Elu valgus. Piibli väljendid eesti keeles. Ain Riistani sõnaseletus

Pöörane Triin tuli Austraaliast tagasi. Erki Tamm usutlus

Messiaanlikud ootused Vanas Testamendis. Ermo Jürma piibliseletus

Olin kord jõuluingel. Kristi Mänd joonistab oma perepilti

Jalutuna Jumala juurde. Veljo Kaptein vestles Egert Kuznetsiga

Odavad sõnad kallil ajal. Tõnu Lehtsaare mõtisklemine

Nüüd süttib küünlaid tuhandeid. Tähti Lehtsaar tutvustab jõululaulu

EKN jõululäkitus AD 2011

Jõululuulet. Virve-Ingrid Lige

Pastoriprouade jõuluroad:

Kräsupea kook. Pilvi Preisfreund

Jõuluhõngu on õhuski tunda. Piia Liht

Jõulutervitusi

Kutsumust järgides. Aare Tamme uus raamat

Välisuudiseid. Klaus Rösler & Helle Liht

Lapsed aitavad lapsi. Annika Heimvell

Palveliikumine „Kristuspäev". Matteus Elbrecht

Ajakiri Pluss valmimise luguLääne-Nigula pastoraadis said kokku noored ajakirjandushuvilised, keda lisaks meedialembusele ühendas veel armastus elava Jumala vastu.

Nädalase laagri eesmärgiks oli tuua kokku noori kolmest riigist, et koos palvetada ning kasvada rohkem üheks meeskonnaks ja perekonnaks. Lõpptulemuseks pidi valmima evangeelne ajakiri Eesti (Pluss), Soome (Nuotta) ja Venemaa (Vybor) noorte jaoks. Laagris võiski kohata noori kõigist neist riikidest.

Esimesel päeval pandi paika ajakirja üldteema ning fakt, et tulevane väljaanne on peamiselt suunatud mittekristlastele. Tähtis oli, et see kannab edasi lihtsat ja noorteni jõudvat sõnumit Jeesusest ning tema armastusest iga üksiku inimese vastu.

Algas suur mõttetöö artiklite teemade üle ning pärast pikka arutelu leiti kõikidele artiklitele konkreetsed teemad, autorid ja intervjueeritavad – töö võis alata!
Nädalane meedialaager ei koosnenud siiski ainult arvuti taga istumisest ja töö tegemisest – nimelt võtsid noored osa ka Haapsalus toimunud missionädalast. Laupäeval oli piiskopilinnuse õues ka kolme ajakirja boks, kus inimesed võisid tutvumas käia meie tööga: ajakirjade ja ajakirjanikega. Õhtu lõppes raju kontserdiga, millel esinesid Idän Ihmeet Soomest ning Eesti oma Flammo.

Laagrist ei puudunud ka hea huumor ning pärast nädalast koos veedetud aega olid saanud noortest mitte ainult Facebooki tuttavad, vaid tõelised sõbrad, kellega koos oli juba laagri lõpuks palju häid hetki läbi elatud.

Ajagraafikut tegi tihedamaks veel see, et koos loodi ka uus noorte lühifilm, mis oli Plussi tegijatele alles teine selline kogemus, kuid Nuotta meeskonna abiga said filmivõtted kahe päevaga valmis. Sisuline idee, näitlejad ja teostus tulid noorte endi poolt. Kui toimetustöö tehtud, saab seda näha internetist pluss.nuotta.com.

Lisaks meedia tegemise oskusele õpetas see laager veel kindlasti suhtlemist rahvusvahelisel tasemel ning ka seda, et alati ei olegi vaja teada õigeid sõnu, et asjad üksteisele selgeks teha – väga edukalt töötab teinekord kehakeelgi.

Lääne-Nigulas veedetud nädalaga valmisid ka artiklid ning nende juurde käivad fotod ja videod. Nüüd jääb üle vaid oodata lõpptulemust ning head sõnumit kandvat ajakirja noortele jagama hakata.

Anete Palmik

Pluss
Evangeelne noorteajakiri, mida teevad noored noortele.
Ilmub EELK Misjonikeskuse, Agape Eesti, Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse ja Soome Evangeelse Luterliku Rahvamisjoni koostöös.
Peatoimetaja Joel Reinaru, tegevtoimetaja: Sirli Lend.
Avalda oma soovi ajakirja tellimiseks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Allikas: Eesti Kirik

Novembri Pluss veebis!Novembrikuu Pluss on nüüd veebis kättesaadav!

Viimasest ajakirjast leiad põnevaid artikleid tõsistel teemadel:

¤ Surm ja mis tuleb pärast seda?
¤ Intervjuu peapiiskop Andres Põderiga teemal Taevas ja põrgu.
¤ Noorte tunnistused sellest, kuidas Jumal on neid õnnetusest läbi kandnud.
¤ 7 levinud arusaama surmast.
¤ Pealugu Kristiina Seppeliga noortetöö tegemisest! 

Lehitse Plussi, seal on palju head lugemist :)

Allikas Plussmeedia

Ülevaade augustikuu kristlikust lehest KuulutajaMitmes loos on juttu Eesti taasiseseisvumisest. EELK Puhja koguduse vaimulik Tiit Kuusemaa arutleb sellest oma jutluses, seda teemat käsitleb toimetaja oma kommentaaris ja Haapsalu Baptistikoguduse vanem Eerik Rahkema oma lühiintervjuus.

Pikema intervjuu andis Kuulutajale Võnnu Baptistikoguduse pastor Aarne Põder.

Lehes on juttu veel praegusest majandusolukorrast ja humanitaarkriisist Aafrika Sarvel, seal on kaks tõlkelugu Jumala tegevusest konkreetsete inimeste elus, vaimulik ristsõna ja muudki.

Iga soovija võib Kuulutaja endale posti kaudu koju tellida.

ÜLLAS LINDER
toimetaja

Veel artikleid...