Eesti on õnnelikkuse edetabelis 90. kohal

Varia
Tüpograafia

Uuringufirma Gallup uurijad avastasid, et väljend «raha eest õnne osta ei saa» ei vasta tingimata tõele. Nimelt on osade rikkamate riikide elanikud nende õnneedetabelis eespool.

Uuringufirma viis 2005. aastast kuni 2009. aastani läbi küsitluse 155 riigi elanike seas, et koostada riikide edetabel elanike õnnelikkuse järgi, kirjutab ajakiri Forbes.

altTulemustest selgub, et raha on selles osas oluline määraja, kuna kõrgema SKT-ga riigid on edetabelis eespool. «Raha on ikkagi objekt, mida inimesed ihkavad ning mille poole püüdlevad enamuse oma ärkveloleku ajast,» nentisid uurijad raportis.

Näiteks maailma kõige õnnelikumas riigis Taanis on CIA andmeil SKT inimese kohta 36 000 dollarit, mis on rohkem, kui 196 riigis 227st, mille kohta luure keskagentuur taolist infot kogub.

Samas pole raha ainuke määraja. Uuring näitas, et väga oluline on ka inimese sotsiaalne tugi. Näiteks Costa Rica, mille SKT elaniku kohta on väiksem kui USAs, oli edetabelis Ühendriikidest siiski eespool, kuna sotsiaalsed võrgustikud on seal tugevamad ning inimesed seega ka õnnelikumad hoolimata nende varalisest seisust.

Eesti oli edetabelis 90. kohal. Edetabli tipus, pärast Taanit tulid Soome, Norra ja Rootsi. Tervet nimekirja näeb siit.

Allikad siit ja siit .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS