Elekter - see on teema, mis puudatab meid kõiki sh kristlasi :=) Mina omalt poolt alustasin kirjade saatmisega elektrihangeldajatele, et nad mind oma parimate pakkumistega pommitaks.

Kiriku ehitamine on suur ettevõtmine, nõuab tohutult aega ja närvikulu ning vaja läheb väga palju raha, kuid mitte alati! Siinkohal lisan pildid kirikust, mis ehitati kuludeta. alt

Fotol olev välikirik ehitati ilma kuludeta, kui välja arvata inimeste tööaeg. Ehitamiseks võeti kasutatud ümarpalk, puupakud, servamata lauad lõigati istepinkideks. Silikaadist ja looduslikust kivist mosaiik põrand kulmineerub alatari ees imekauni kristliku sümbolikaga. Arhitektuurilt väga lihtne ja kunstiliselt maitsekas. Kõige krooniks ehib kirikut nägus gooti stiilis elav võlvkaar, mille kuju disainib "Suur aednik" oma äranägemisel.

Allikas: Vaata Kristlik Mõttevõra blogist ka teisi pilteKuidas ehitada kirikut tasuta

Mallorca on kahtlemata päikese turisti lemmikkoht, aga seal on põhjust ringi vaadata ka arhitektuuri gurmaanidel. Palma de Mallorca lähedalt leidke üles eksklusiivne Son Vida.

Costa Son Vida puhul on tegemist kaasaegse luksusvillaga, kust ei leia mitte midagi sellist, mida Eestis luksuseks peetakse või on harjutud nägema. Costa Son Vida on disaini ja arhitektuuri tippsavutus.

alt

 

Vaata pilte siit

altTänavune talv näitas paljudele majaomanikele ja kinnisvarahaldajatele, et erakordselt külmadel lumerohketel talvedel pole sageli hooneid võimalik vanaviisi hallata, sest hoonete katustele ja vihmaveesüsteemidele tekivad ohtlikud jääkamakad ja purikad. Tarvilik on jäätumiskaitse.

Paljude hoonete katustel jäätuvad hoonete keskel vee äravooluteed ja äravooluneelud. Katustele tekivad lumekatte sulamisel ohtlikud jääkamakad, mis alla kukkudes põhjustavad inimestele raskeid eluohtlikke vigastusi.

Tänavu esines õnnetusjuhtumeid, kus isegi lumekoristajad katuselt alla kukkusid. Katuselt lume ja jääkamakate koristus võib majaomanikele ja hoonete haldajatele kalliks maksma minna. Sageli tuleb selleks tellida korduvalt tõstuk ja sulgeda tänav, mis maksab.

Samas peaksid tänavused õnnetusjuhtumid andma hoonete omanikele ja arhitektidele praktikas tõestatud vihje, et hoonete projekteerimisel ja ohutuks haldamiseks tuleb ette näha katustele vihmaveesüsteemis ja katuseneeldudesse tekkiva võimaliku jää ärahoidmiseks sulatuskaablid.

Loe pikemat Jüri Laursoni näpunäiteid: http://www.e24.ee/?id=244802

eVelo Magazine teatas arhitektuuri konkursi  2010 Pilvelõhkuja (Skyscraper Competition) võitjad, milles osales 430 võistlustööd 42 riigist.
 

alt

Esikoha vääriliseks hinnati "vertikaalne vangla", mille autoriteks on Malaisia arhitektuuriõpilased Chow Khoon Toong, Ong Tien Yee ja Beh Ssi Cze. Nende projekt uurib võimalust luua vangla-city taevas (prison-city in the sky), kus kinnipeetavad elavad "vabalt" ja nö produktiivselt.

Allikas: arch daily

Evangelist Benny Hinn televisoonistuudio kavandanud ja mitmeid kirikuid loonud arhitektuuribüroo R. Miller Arhitektuur tutvustas uut kiriku projekti, mis sai kujundatud USA õhujõududele Orlandos. Air Force Village Chapel projekt osales konkursil ja äratas laiemat tähelepanu sellega, et hoone näeb välja nagu ulmeline Star Trek´i tähelaev.

alt

Kiriku teeb eriliseks see, et hoone projekteerimise juures on arvesse võetud lennunduse tekstuuri ja komponente, tekib mulje kaasaegsest õhusõidukist.

Vaata galeriid ja loe edasi >>

Kui me üldse saame rääkida kust algab arhitektuuriajalugu, siis peame tõdema, et esimesed ehitusobjektid on seotud just religiooniga, milleks on siis: templid, püramiidid, kirikud. Nende eeskujul on välja arenenud uued ehitusstiilid ja kõrgemad kultuurid. Need iidsed ehitised näevad välja üsnagi kaasaegsed, kubistlikud.

alt

Pildil: Church of Santa Monica in Madrid, Spain

Sakraalarhitrktuur on vaieldamatult suuna näitaja, kust poolt ehituskunst tuleb ja kuhu suunas see liigub ja areneb.

Loe artiklit edasi siit