Kuidas vältida veetorustike külmumist ja katustel jääpurikate teket?

Ehitus
Tüpograafia

altTänavune talv näitas paljudele majaomanikele ja kinnisvarahaldajatele, et erakordselt külmadel lumerohketel talvedel pole sageli hooneid võimalik vanaviisi hallata, sest hoonete katustele ja vihmaveesüsteemidele tekivad ohtlikud jääkamakad ja purikad. Tarvilik on jäätumiskaitse.

Paljude hoonete katustel jäätuvad hoonete keskel vee äravooluteed ja äravooluneelud. Katustele tekivad lumekatte sulamisel ohtlikud jääkamakad, mis alla kukkudes põhjustavad inimestele raskeid eluohtlikke vigastusi.

Tänavu esines õnnetusjuhtumeid, kus isegi lumekoristajad katuselt alla kukkusid. Katuselt lume ja jääkamakate koristus võib majaomanikele ja hoonete haldajatele kalliks maksma minna. Sageli tuleb selleks tellida korduvalt tõstuk ja sulgeda tänav, mis maksab.

Samas peaksid tänavused õnnetusjuhtumid andma hoonete omanikele ja arhitektidele praktikas tõestatud vihje, et hoonete projekteerimisel ja ohutuks haldamiseks tuleb ette näha katustele vihmaveesüsteemis ja katuseneeldudesse tekkiva võimaliku jää ärahoidmiseks sulatuskaablid.

Loe pikemat Jüri Laursoni näpunäiteid: http://www.e24.ee/?id=244802

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS