Teksti kopeerimine Kaev.net artiklisseSiin on juhend kuidas korrektselt kopeerida teksti Kaev.net artikli juurde. Alllpool võid vaadata ka videot, kuidas mina kopeerin teksti artiklisse.

Alustuseks peab olema Kaev.net konto, millesse sisse logida ning seejärel valida Tööriistad menüüst (või lisa menüüst) Lisa artikkel.

Teadmiseks enne teksti kopeerimist

Teksti kopeerimisel teistelt lehtedelt (või Wordist) tuleb kaasa teksti kujundus, mis rikub Kaev.net lehe ära, seega palun kindlasti järgi siin artiklis soovitatud juhendit teksti kopeerimisel.

Vajalikud sammud korrektseks teksti kopeerimiseks

1. Kopeeri vajalik tekst enda soovitud allikast, ava Kaev.net aknas artikli lisamine

2. Vajuta siin pildil näidatud ikoonile, mis asub redaktori esimeses reas, 4ndas grupis eelviimane ikoon ehk siis kleebi tavalise tekstina.

2. Avanenud aknas kliki kindlasti hiirega selle akna lahtri sisse!!! ja alles siis parem hiireklik paste või klaviatuurilt CTRL + V. Juhul, kui seda ei tee ja vajutad kohe Paste(CTRL+V), siis kleebitakse tekst ilma kujundust maha võtmata kohe artikli sisse ilma selle aknata, mis sul parasjagu ees on...

3. Vajuta ok

Kõik - tekst on korrektselt kopeeritud artiklisse. Veel võid kujunduda teksti vastavalt oma maitsele, lisa kindlasti pilt (Vaata pildi lisamise õpetust), vali sektsioon, kategooria, pane näita avalehel jah ning vajuta salvesta.

Vaata videot teksti kopeerimisest Kaev.net artiklisse

Vaata veel:

Kuidas lisada pilt artikli juurde

Pildi lisamine Kaev.net artikli juurdeJagan väikese juhendi, kuidas korrektselt lisada Kaev.net artikli juurde pilti. Alllpool võid vaadata ka videot, kuidas mina pilti lisan artiklile.

Alustuseks peab olema Kaev.net konto, millesse sisse logida ning seejärel valida Tööriistad menüüst (või lisa menüüst) Lisa artikkel.

Teadmiseks enne pildi lisamist

Enne pildi lisamist on hea teada, et pilt tuleb kindlasti lisada enda arvutist ja laadida üles Kaev.net lehele - ainult see tagab korrektse kuvamise Kaev.netis.

Nõuded pildile

* Pilt võiks olla alla 300kb, palun kontrolli seda enne pildi valima hakkamist oma arvutis.

* Soovitan pilti laiusega 640px, pikali ristkülik kujuga. Absoluutne miinimum on 300px

Vajalikud sammud, et pilt saaks korrektselt lisatud

1. Kirjuta tekst valmis või kopeeri tekst /-> Vaata ja loe teksti kopeerimisest, on paar olulist asja, mida peaksid seda tehes teadma

2. Mine artikli algusesse ja pane kursor hiirega klikates kõige esimese rea esimese tähe ette

3. Vajuta siin pildil näidatud ikoonile, mis asub keskmises redaktori reas ja viimases grupis

4. Avanenud aknas vali Lae üles (või upload), avaneb aken, kus saad valida oma arvutist pildi.

5. Vajuta pildi lisamise aknas Saada serverisse (send to server) ja oota mõned sekundid, üleslaadimise lõpetamisel kuvatakse sulle automaatselt pildi lisamise aknas Pildi info tab. Kui seda automaatselt ei tule, siis on mingi probleem, näiteks pilt on liiga suur.. 1mb või rohkem.

6. Automaatselt ettetulnud Pildi info tabis kirjuta (Teised lahtrid las olla sellised nagu on)

- Alternatiivne tekst lahtrisse täpne Artikli pealkiri,

- muuda laius 300

- muuda joondus paremale

7. Vajuta ok

Kõik - pilt on korrektselt lisatud! Artikli lõplikuks vormistamiseks pead valima veel Sektsiooni, Kategooria, Näita avalehel jah ning vajutama Salvesta :)

Vaata videot pildi lisamisest Kaev.net artikli juurde

Vaata veel:

Kuidas kopeerida korrektselt teksti Kaev.net artikli juurde

Artikli juurde peab alati panema pildi, siis on ka endal parem artiklit lugeda, rääkimata veel teistest. Allpool tuleb pisut sellest juttu, et kuidas seda siis teha.

Pilt tuleb kindlasti Kaev.net'i üleslaadida, et Kaev.net saaks seda pilti kujundada ning teha sobivaks ülejäänud veebikeskkonnaga. Vaatame asja lähemalt:

Pilti saab üleslaadida pildi ikooni alt, mis asub artikli kujundamise menüüriba keskmises reas (vt pilt 1) vajuta sellele ning avanevas aknas

Artikli lisamine Kaev.netisArtikli lisamiseks tuleb sisse logida, juhul, kui puudub kasutajatunnus, siis tuleb ka registreerida ning seejärel sisselogida:=) Sisseloginuna tuleb tööriista menüüst valida lisa artikkel, avaneb artikli lisamise vorm.

  1. Lisa pealkiri
  2. Lisa sisu, teksti kupeerimisel kasuta kleepimise abivahendit, sest mujalt teksti kopeerides tuleb kaasa ka kujundus elementi, mis võivad rikkuda Kaev.netis artikli kuvamist. Kleepimise abivahend asub 4 sektsioonis 4 ikoon, pilt 1-l näidatud punase noolega.
  3. Lisa pilt pildi lisamise ikooni alt, pilt tuleb arvutist laadida Kaev.net keskkonda, seda on vaja selleks, et Kaev.net saaks pisipilte luua. Mujalt veebilt lihtsalt lingitud pildiga seda teha ei saa ning artiklid kuvatakse esilehel ilma pildita. -> Pildi lisamise põhjalik õpetus vaata siit <-
  4. määra sektsioon, vaata pilt 2
  5. määra kategooria, vaata pilt 2
  6. "näita avalehel" peab olema Jah, vaata pilt 2
  7. salvesta

altKaevus kopeeritakse automaatselt ka teksti kujundus, seega wordist lihtsalt copy-paste tehes tekib pahandust :) viskab hunniku arusaamatut teksti.. kui peale satun, siis administraator kindlasti parandab ära aga seda saab ka ise lihtsasti vältida. Altpoolt väike juhend.

Wordist kopeeridest saab teksti sisestamise aknas artikli kujundamise menüüribas valida Wordi kopeerimise ikoon, siis peaks õnnestuma paremini. ja kui see ei aita, siis seal samas kõrval on ikoon - kleebi tavalise tekstina.

NB! Klikka kõrval olevat pilti!

Head postitamist!

altArtiklit kirjutades on tihtilugu vaja eelnevalt näha, et kuidas postitatav sisu välja näeb. Järgnevalt juhendab lühidalt, kuidas seda saab teostada.

Eelvaate kuvamiseks tuleb artikli lisamise aknas artikli kujundamise menüüribas valida esimese rea vasakult neljas ikoon, vaata ka kõrval olevat pilti. Ikoonile vajutades ilmub uus aken, kus näeb lisatud artikli eelvaadet. Kui artikkel näeb välja selline nagu peab siis võib selle akna sulgeda ja artikli salvestada.