Kuidas avastada pettus ja vältida kodulehe blokeerimist

WWW
Tüpograafia

Internetiturundus on tõusuteel enam kui kunagi varem on olnud ja kes meist poleks kasvõi hetkeks mõelnud võimaluse peale oma kodulehte reklaamida või kuidas saada Google tasuta otsingutulemuste esikümnesse?

Internetiturunduse pakkujaid on tekkinud nagu seeni pärast vihma ja üha keerulisem on terade sõkaldest eraldamine juhuks, kui tekib soov oma kodulehe otsingumootoritele optimeerimise või otsingumootoriturunduse teenust valida. Kuidas lihtinimene võikski orienteeruda keerulistes terminites nagu SEO, SEM, CPS ja paljudes teistes mõistetes ning kuidas jõuaks kodulehe omanik kõike seda veel õppida, kellel meist aega ülearu on?

alt


Internetiturundus, otsingumootoritele optimeerimine  ja ka otsingumootoriturundus puhul tekib küsimus, kuidas suhtuda teenuse pakkujasse, kes annavad garantii, et teie koduleht on Google otsingumootoris esimene! Peale Google ei tea mitte keegi Google otsingumootori algoritmi ja SEO spetsialistid saavad rääkida vaid SEO kogemustest, mitte garantiidest.

Kuidas internetiturunduses ära tunda, et teile pakutakse ebaeetilist otsingumootorile optimeerimise teenust? Millised asjaolud viitavad ohule saada petetud kuritahtlike SEO spetsialiste poolt?

Millest alustada? Kõigepealt võiksite küsida oma tulevaselt SEO partnerilt selle nime, keda nad "panid" Googles esimeseks. Saate seda tööd võrrelda hetkel kehtiva Google otsingutulemuse ja uue Google Caffeine tulemusega.

Pole välistatud, et teie SEO partner kasutab varidomeene, mis tegelikult on tühjad veebiaadressid, mille abil suunatakse veebiaadressid teistele osapooltele. Võite ka küsida, kas SEO pakkuja kasutab ülekoormatud kodulehti. Sellise trikiga saavutatakse odav populaarsus ehk varastatud tähelepanu. Küsige ka SEO pakkujalt, kas ta võiks teile müüa võtmesõnu (märksõnu). Kui ta vastab jaatavalt, siis on tegemist ebaeetilise tegevusega, kui ta müüb võtmesõnu isiklike veebilehtede URL-ides. Need on vaid mõned alatud trikid paljudest, mida kõike siinkohal ei olegi mõistlik ära kirjeldada, aga mille abil tõmmatakse SEO teenuse tellijal nahk üle kõrvade. Pärast seda, kui raha käes või te neile enam kasulik pole, kaob teie koduleht Google sügavustesse. Black Hat SEO on nagu hasartmäng, ent pikas perspektiivis pole jätkusuutlik, mille vastu võitlemisega tegelevad kõik otsingumootorid ning täiendavad algoritme. Ainus võimalus vältida Googles blokeerimist, on tellida otsingumootorile optimeerimine Google poolt aktsepteeritud reeglite alusel.

Kui keegi teeb teile lambist pakkumise, saadab hinnapakkumise, siis tõenäoliselt on tegemist kurikaelaga, kes kasutab alatuid tehnikaid ja kurb on see, kui teie koduleht saab Google poolt nö punase kaardi ning saab elimineeritud. Seda ei või juhtuda üksnes väikeste ettevõtetega, vaid on juhtunud isegi tuntud brändidega, näiteks juhtus BMW tootjaga  , kes kasutas lubamatuid võtteid ning Google pani firma musta nimekirja. Hea on, kui reitingut alandatakse, aga halvim mis üldse juhtuda saab on kodulehe blokeering. Mainekas bränd rabeleb sealt välja kui ta tõestab oma ausust, aga teie koduleht? Kuid SEO hinna määramiseks on vaja teha põhjalik analüüs ja leppida kokku tööde sisus, see aga eeldab teiega eelnevalt koostööd - põhjalikku!

Kui teil tekib soov oma kodulehe Google otsingumootorile optimeerimiseks, soovite otsingumootoriturunuse peale senisest enam panustada, siis tuleks lihtsalt kirjutada oma mõtetest ja alustuseks aitame teil kasvõi asjaga tuttavaks saada. Muide, esimene konsultatsioon on tasuta! Võtke ühendust, meie tasuta turunduse kontaktid leiate siit 

Tasuta turundus ja internetiturundus

  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS