USA edukaimate sotsiaalmeediat kasutavate kirikute top 5

WWW
Tüpograafia

Kirikute jaoks on digitaalstrateegia muutunud ülioluliseks. Seetõttu koostas USA kristlik meediasait The Christian Post edetabeli kirikutest, mis kasutavad sotsiaalmeediat kõige edukamalt. Arvesse võeti Twitteri, Facebooki, Youtube, ja teiste platvormide edukat kasutamist suhete loomiseks mitte ainult enda koguduseliikmetega vaid ka USA ja rahvusvahelisel tasandil. Samuti hinnati jälgijate aktiivsust, vahendite investeerimist ja kiriku juhtide osalust.

David T. Bourgeois, kes on hiljuti ilmunud raamatu Ministry in the Digital Age - Strategies and best practices for a post-website world autor, kirjutab, et digitaaltehnoloogiad muutuvad ja arenevad pidevalt. Veebilehed, mis olid varem kasulikud ja tõhusad, ei pruugi seda enam olla (mäletate MySpace'i?); isegi logod ja värvid, mida kasutatakse, peavad sammu pidama uute trendidega.

Oma raamatu sissejuhatuses lisab ta, et kuna kristluse alustalaks on kommunikatsioon, siis peavad kristlased oskama ka internetti hästi kasutada.

Näiteks edetabelisse jõudnud Seattles tegutseva pastor Mark Driscolli juhitud Mars Hilli koguduse kommunikatsioonidirektor Justin Dean ütles, et Mars Hilli koguduse kõik sotsiaalmeedia kanalid kokku koguvad nädalas umbes 6000 uut jälgijat. Tema sõnul toimib kõige paremini see, kui inimesed jagavad nende loodud materjali oma sõpradega, mis seetõttu jõuab uute inimesteni. Inimeste jaoks on tähtis sisu ja seetõttu keskenduvad nemad hea ja väärtusliku materjali loomisele, mida inimesed jagada tahaksid. Dean lisas, et nad pööravad palju tähelepanu sellele, kuidas inimesed reageerivad nende postitustele. Näiteks on nad avastanud, et inimesed jagavad 300 kuni 400% suurema tõenäosusega postitust, mis sisaldab pilti, võrreldes postitusega, mis on lihtsalt teksti kujul.

Ja nüüd siis edukaimad USA kirikud sotsiaalmeedia kontekstis:

Mars Hill Seattles (marshill.com) – Lisaks pastor Mark Driscolli ligitõmbavale isiklsusele on sellel kogudusel ka suur liikmeskond mitte ainult Facebookis ja Twitteris vaid ka podcastid, Instagramis, Pinterestis ja Youtubes. Ka privaatne kirikupõhine sotsiaalvõrgustik The City on päris Mars Hilli kogudusest (http://www.onthecity.org).

LifeChurch.tv – Seda kogudust peetakse üheks leidlikumaks riigis. LifeChurch.tv oli üks esimesi kogudusi, kes lõi "Internet campuse" (internetis koos käiva koguduse). Vanempastor Craig Groeschel (@craiggroeschel) ning innovatsioonijuht Bobby Gruenewald (@bobbygwald) on pannud enda heaks tööle mitmed andekad ja edukad tehnikagurud. Nende kogudus on üks väheseid, mis investeerib aega ja ressursse, et luua tehnikavahendeid ka teistele kogudustele, selahulgas näiteks Piibli-rakendus YouVersion, ja Interneti-kiriku platvorm churchmetrics.com. LifeChurch.tv jagab suuremat osa, kui mitte kõike oma vahenditest tasuta http://open.lifechurch.tv kaudu.

Cross Point Church in Nashville's, (crosspoint.tv) – Suurem osa selle koguduse juhtidest on aktiivsed blogijad ning suhtlevad sotsiaalvõrgustikes, sealhulgas juhtiv pastor Pete Wilson (@pwilson), Jenny Catron, Kyle Reed, Stephen Brewster, Brent Hodge, ja mitmed teised – sellega näidates, kuidas saavutada suurt mõju isiklikul tasandil, olles ise väga suur kogudus.

Gateway Church  Texases (gatewaypeople.com) – nende hiljutine Table Project'i (kristlik sotsiaalvõrgustik) ost vihjab sellele, et nad plaanivad põhjalikumalt integreerida sotsiaalmeediat ning vaimulikku elu. Ja loomulikult on nad väga strateegilised Facebookis, Twitteris ja Instagramis.

Community Bible Church San Antonios, Texases (communitybible.com) – Nils Smith on esimene teadaolev sotsiaalmeedia pastor ning samuti on neil uus interneti-campus, millele on spetsiaalselt mõeldud 30-minutilised sõnumid ning millel on väga meeldejääv aadress - http://onlinechurch.com.

Nimekiri kõige populaarsematest Facebooki kirikulehtedest on siin.

Loe veel siit: http://www.christianpost.com/news/top-5-churches-that-use-social-media-best-97492/#AeWS63gt4ttaGtTD.99

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS