Fedora 9

Tarkvara
Tüpograafia
Neile, kes ei tea, mis asi on Fedora: Fedora on üks paljudest Linuxi distributsioonidest ehk siis lihtsustatult öeldes Fedora Linux. Fedora ametlik leht: http://fedoraproject.org

Upgrademisest varasematest versioonidest
esiteks seda, et algajal ise väga käsitsi ei soovita teha, kuna on tehtud mitmeid olulisi muudatusi. mul tekkis puselemist seoses sllega, et init on vahetatud upstartiga, ei olnud midagi ülemõistuse aga sain väikese ehmatuse.. igatahes, hea uudis on see,et on tehtud selline kaval programm nagu preupgrade, mis on ilus ja kena graafiline vidin ning sellega peaks igaüks vast hakkama saama

upgrademisest on ka hea piltidega leht:
http://www.howtoforge.com/upgrading-fedora...with-preupgrade
---

uus GDM
teadmiseks veel nii palju, et kuna GDM on täiesti ümber tehtud, siis seda selliselt nagu vanasti konfida enne järgmist versiooni ei saa ja samuti ei saa GDM teemasid praegu vahetada. selle kõige kohta on ka siin pisut juttu:
http://fedoraproject.org/wiki/Features/NewGdm
---

Graafikakaart, 3D, Nvidia, ATI
Tavaline 2d graafika töötab, kuid hetkel 3d Nvidia kaartidega ei tööta ilma probleemideta.. parim variant on, kui paigaldada Xorgist eelmine versioon. paar varianti on ka tegeleda väikese trikitamisega, mis annab ka mõningase tulemuse, millest on allpool lähemalt juttu.
Peagi on lootust Xorgi stabiilse versiooni ilmumist näha ning siis saab ka uuemat Xorgi kasutada normaalselt. Probleem on selles, et Nvidia ei toeta Xorgi arendusversiooni, mis aga on hetkel automaatselt Fedora 9s sees. xOrg ei saanud lubatud ajaks 1.5 versiooniga valmis (Märts. nüüd oodatakse Mai lõppu, mis on käes - hetkel uudiseid ei ole) ning siis lisati arendusversioon fedorasse.

Nvidia draivereid on võimalik tööle saada ilma 3d toetuseta, kui järgida ametlikke Nvidia soovitusi, mis ütlevad, et tuleb keelata glx ja X server tuleb käivitada valikuga ignore ABI. hea õpetus on olemas siin:
http://nareshv.blogspot.com/2008/04/fedora...nvidia-179.html

Siiski on võimalik häkkida Nvidia tööle koos 3d-ga aga sellisel juhul ei tööta 3d-töölaud Compiz, kasutatakse Mesa't ja Gallium'it ning Nouveau'd. Tegu on ühe mehe isikliku eksperimendiga, seega ametlikku kasutajatuge ja vigade parandusi ja õpetusi ei saa küsida ei Mesalt, Galliumilt ega Nvidialt. Aga omal vastutusel võib proovida küll smile.gif õpetus on siin:
http://nareshv.blogspot.com/2008/05/fedora...dia-driver.html

ATI-l tulid just välja uued draiverid ja need pidavat toimima uue fedora 9ga, st fedoras oleva uue xOrgiga.
---

picasa for linux ja wine
siin ja seal on olnud probleeme picasa kasutamisega fedora 9 all, sealhulgas ka minul. milles täpselt probleem on ma hetkel ei tea. lugesin picasa linux gruppi, uurisin wine bug reporte ja vaatasin enda ja teiste erroreid ning selgusid sellised asjad, et root kasutajana asi töötab ning wine viskab paljudel järgneva veateate:

preloader: Warning: failed to reserve range 00000000-60000000
err:dosmem:setup_dos_mem Cannot use first megabyte for DOS address space, please report

ja selle vea parandamiseks pakutakse lahenduseks

$ sudo sysctl -w vm.mmap_min_addr=0
$ sudo gedit /etc/sysctl.conf

ja lisad siis sellise rea sinna:
vm.mmap_min_addr = 0

kustutasin igaks juhuks kasutaja kataloogi ära (.picasa) ja mul läks peale neid toiminguid picasa tavakasutajana tööle
---

ehk on kellegil nendest mõtetest kasu

ps. positiivne üllatus oli see,et seekord OpenJDK töötab ilusti! st ei pea eraldi java lehelt installikat tõmbaba ja installima ning linkidega möllama!!! kõik java lehed ja mängud töötavad kohe peale süsteemi installi, IMELINE!
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS