Ühe valu anatoomia

Raamat
Tüpograafia

a grief observedRaamatu on kirjutanud tunnustatud Briti kirjanik ja õpetlane C.S Lewis (1898-1963).Esimest korda avaldatud aastal 1961.

`Ühe valu anatoomia` räägib Lewise kogemusest pärast oma naise Joy Greshami surma luuvähki. Kirjanik kirjeldab väga täpselt leina etappe. Ta avab lugejatele oma tunded ja mõtted, mis tekivad tal seoses iga päeva eluga hakkama saamisega ilma oma naiseta. Lein loomulikult tekitab ka küsimusi ja kahtlusi usu suhtes ja terves raamatus võib näha, kuidas autor võitleb oma usuga, võitleb Jumalaga.

Raamat räägib küll ühest konkreetsest kaotusest, mis on väga isiklik. Kuid lein on oma anatoomialt suhteliselt sarnane. Ja nii mõnigi lugeja ehk tunneb raamatust ära oma enda tunded ja mõtted sesoses kaotusvaluga. Raamat aitab mõista paremini, miks Jumal laseb mõnel asjal juhtuda. Ja kui ei aita mõista, siis vähemalt annab mugava äratundmise. Ja need , kes ei ole tundunud kaotusvalu, võivad lihtsalt nautida selle suurepärase kirjaniku võimet panna oma mõtted nii nauditavatesse lausetesse.

``Keegi pole mulle kunagi öelnud, et kaotusvalu sarnaneb nii väga hirmule``  -tsitaat raamatust

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS