Palvetamine tervendas Eesti keskmaajooksja Tiidrek Nurme põlvevalu

Tervenemine
Tüpograafia

altMöödunud reedel ennast treeningule sättinud jooksjat Tiidrek Nurmet tabas šokk: vasaku jala põlve lõi nii tugev valu, et joosta polnud võimalik. Kuus päeva enne kahe viimase aasta projektiks olnud EMi 5000 m eelvõistlust. Kas tõesti varisevad unistused kolinal kokku…

Nurme võttis kiiresti ühendust Eesti koondise arsti Mihkel Mardnaga, kes saatis Lõuna-Eestis viibiva mehe Tartusse kolleegi vastuvõtule. Diagnoos oli karm: vasaku põlvekedra ülemise kinnituse põletik. Põhjus – ülekoormus.

Iga päev piiblit lugev Nurme sai püha raamatu juurde käivast päeva jutust palvetamiseks kindlust. Just sealt luges ta välja, et kui keegi tunneb end haigena, peab ta minema koguduse vanema juurde ja ühispalvetamiseks abi küsima. Nii saatiski spordimees päeval kõigile usaldusväärsetele kaaslastele teate, et vajab õhtul nende palvetest tuge.

«See polnud mingi suur rahvakogunemine, vaid rohkem nagu virtuaalne ühispalvetamine. Mina ise olin koos kahe inimesega, ülejäänud kümmekond abilist olid oma kodudes,» selgitas ta.
Tagantjärele on muidugi raske öelda, kas abi oli ravimist või palvest, ent järgmisel hommikul sai Nurme taas valutult joosta. «Usun, et läbielatu oli minu jaoks parim vaimne ettevalmistus, mis üldse võimalik,» leidis ta.

Allikas http://postimees.ee

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS