Vabaabielus* elava paari definitsiooniks võiks olla “hetero-seksuaalne paar, kes ei ole abielus, kes aga püsivalt jagavad ühist eluruumi ja on regulaarselt seksuaalvahekorras”. Vabaabielu võib olla väga ajutine ja juhuslik (rohkem midagi “püsiva käimise” moodi) või see võib olla abieluks ettevalmistumine või abielu asendus. Alates 1970ndatest on vabaabielude hulk paljudes Lääne ühiskondades järsult kasvanud (D. Dormer, The Relationship Revolution, lk 7-20). Näiteks Suurbritannias muutus vabaabielu-enne-abielu elanikkonna enamuse praktikaks aastal 1992.

Mitmed meist on tuttavad pastor Andy Stanley'iga North Point Community Churchist, lisan ühe tema ingliskeelse videosõnumi suhete teemal.

Kui ma kohtan õiget inimest, siis saab kõik korda. Selline mõtteviis tekitab probleeme suhetes ja häälestab meid valesti abieluks.

Selles sõnumis Andy Stanley kutsub meid üles endalt küsima, kas me ise vastame nendele ootustele, mida me ootame sellelt "ÕIGELT". Andy juhib tähelepanu erinevatele käitumisviisidele, mis on inspireeritud Jumala Sõnast.

Vaata Armastuse, seksi ja kohtamise uued reeglid videot

Psühholoogiline uurimus näitab, et abielueelset sugulist läbikäimist vältivate paaride suhe kujuneb õnnelikumaks ja püsivamaks ning pakub suuremaid voodirõõme. Ameerika teadlaste uurimus toetab ranget moralistlikku seisukohta, et esimese vahekorraga peaks ootama pulmaööni.

Uurijad esitasid enam kui 2000 abieluinimesele küsimusi nende suhte kohta, pärides muu hulgas, millal algas suguline läbikäimine, vahendab The Independent.