Mõtteid suviseks laadimiseks

Usuelu
Tüpograafia

altJuba esimese suvise puhkusereisi ajal kogesin, kui värskendavalt mõjub töökohustustest eemaldumine. Mitte üksnes seetõttu, et ei pea pidevalt märkmikust päevaseid kohustusi jälgima. Pigem seepärast, et eemaldumine töörutiinist annab vajaliku distantsi, et oma askeldamistele tahavaatepeeglist vaadata. Kus ma oma eluga nüüd siis olen? Milliste saavutuste üle võin rahulolu tunda? Mis on jäänud hinge kriipima?

Otsustasin alustada suviseid lugemisi just viimase küsimuse üle järelemõtlemisega pastor Bill Hybelsi raamatu „Püha rahulolematus“ abiga. Olen seda varemgi märganud, et kui satub kätte õige raamat, läheb mõte lugemise ajal rändama. Lehekülge pöörates avastad, et ei mäleta loetust midagi. Küll aga on autori idee pannud mõtte tegelema sinu enda jaoks oluliste küsimustega. Ja mida muud ühelt healt raamatult tahtagi?!

Meie kliimavöötmes on vaja pärast pikka ja organismi kurnanud talve võtta aega puhkamiseks. Seda soovitas Jeesus oma kaastöölistest jüngritelegi. Möödunud kuud on ka koguduses olnud töörohked. Olen selle üle õnnelik, aga tean, et see on ka minu häid kaastöölisi ja ennastki väsitanud. Kuid eelolevateks laadimiskuudeks julgen enneöeldu põhjal soovitada Sullegi järgmist: vali välja 2–3 head raamatut, mille teemad lähevad kokku sinu praeguse eluetapi otsingutega. Püüa lugedes selgust saada, kus sa oma eluga oled ja mille juurde tuleks uuel tööperioodil püha rahulolematusega asuda. Mõttekas oleks head ideed ka kirja panna.

Kaunist suve!
Erki Tamm pastor

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS