Kirikute jaoks on digitaalstrateegia muutunud ülioluliseks. Seetõttu koostas USA kristlik meediasait The Christian Post edetabeli kirikutest, mis kasutavad sotsiaalmeediat kõige edukamalt. Arvesse võeti Twitteri, Facebooki, Youtube, ja teiste platvormide edukat kasutamist suhete loomiseks mitte ainult enda koguduseliikmetega vaid ka USA ja rahvusvahelisel tasandil. Samuti hinnati jälgijate aktiivsust, vahendite investeerimist ja kiriku juhtide osalust.

David T. Bourgeois, kes on hiljuti ilmunud raamatu Ministry in the Digital Age - Strategies and best practices for a post-website world autor, kirjutab, et digitaaltehnoloogiad muutuvad ja arenevad pidevalt. Veebilehed, mis olid varem kasulikud ja tõhusad, ei pruugi seda enam olla (mäletate MySpace'i?); isegi logod ja värvid, mida kasutatakse, peavad sammu pidama uute trendidega.

Oma raamatu sissejuhatuses lisab ta, et kuna kristluse alustalaks on kommunikatsioon, siis peavad kristlased oskama ka internetti hästi kasutada.

Näiteks edetabelisse jõudnud Seattles tegutseva pastor Mark Driscolli juhitud Mars Hilli koguduse kommunikatsioonidirektor Justin Dean ütles, et Mars Hilli koguduse kõik sotsiaalmeedia kanalid kokku koguvad nädalas umbes 6000 uut jälgijat. Tema sõnul toimib kõige paremini see, kui inimesed jagavad nende loodud materjali oma sõpradega, mis seetõttu jõuab uute inimesteni. Inimeste jaoks on tähtis sisu ja seetõttu keskenduvad nemad hea ja väärtusliku materjali loomisele, mida inimesed jagada tahaksid. Dean lisas, et nad pööravad palju tähelepanu sellele, kuidas inimesed reageerivad nende postitustele. Näiteks on nad avastanud, et inimesed jagavad 300 kuni 400% suurema tõenäosusega postitust, mis sisaldab pilti, võrreldes postitusega, mis on lihtsalt teksti kujul.

Ja nüüd siis edukaimad USA kirikud sotsiaalmeedia kontekstis:

Mars Hill Seattles (marshill.com) – Lisaks pastor Mark Driscolli ligitõmbavale isiklsusele on sellel kogudusel ka suur liikmeskond mitte ainult Facebookis ja Twitteris vaid ka podcastid, Instagramis, Pinterestis ja Youtubes. Ka privaatne kirikupõhine sotsiaalvõrgustik The City on päris Mars Hilli kogudusest (http://www.onthecity.org).

LifeChurch.tv – Seda kogudust peetakse üheks leidlikumaks riigis. LifeChurch.tv oli üks esimesi kogudusi, kes lõi "Internet campuse" (internetis koos käiva koguduse). Vanempastor Craig Groeschel (@craiggroeschel) ning innovatsioonijuht Bobby Gruenewald (@bobbygwald) on pannud enda heaks tööle mitmed andekad ja edukad tehnikagurud. Nende kogudus on üks väheseid, mis investeerib aega ja ressursse, et luua tehnikavahendeid ka teistele kogudustele, selahulgas näiteks Piibli-rakendus YouVersion, ja Interneti-kiriku platvorm churchmetrics.com. LifeChurch.tv jagab suuremat osa, kui mitte kõike oma vahenditest tasuta http://open.lifechurch.tv kaudu.

Cross Point Church in Nashville's, (crosspoint.tv) – Suurem osa selle koguduse juhtidest on aktiivsed blogijad ning suhtlevad sotsiaalvõrgustikes, sealhulgas juhtiv pastor Pete Wilson (@pwilson), Jenny Catron, Kyle Reed, Stephen Brewster, Brent Hodge, ja mitmed teised – sellega näidates, kuidas saavutada suurt mõju isiklikul tasandil, olles ise väga suur kogudus.

Gateway Church  Texases (gatewaypeople.com) – nende hiljutine Table Project'i (kristlik sotsiaalvõrgustik) ost vihjab sellele, et nad plaanivad põhjalikumalt integreerida sotsiaalmeediat ning vaimulikku elu. Ja loomulikult on nad väga strateegilised Facebookis, Twitteris ja Instagramis.

Community Bible Church San Antonios, Texases (communitybible.com) – Nils Smith on esimene teadaolev sotsiaalmeedia pastor ning samuti on neil uus interneti-campus, millele on spetsiaalselt mõeldud 30-minutilised sõnumid ning millel on väga meeldejääv aadress - http://onlinechurch.com.

Nimekiri kõige populaarsematest Facebooki kirikulehtedest on siin.

Loe veel siit: http://www.christianpost.com/news/top-5-churches-that-use-social-media-best-97492/#AeWS63gt4ttaGtTD.99

Ehk on mõni juba märganud, et mujal maailmas populaarsust kogunud online Piibel YouVersion kuvab osaliselt ka eestikeelset Piiblit!

Loomulikult ei võistle YouVersion meie kohaliku online Piibliga, kuna meie oma Piibel.netis on kogu tekst ning pealegi saab nii uut kui vanat tõlget oma vahel võrrelda AGA palju lahedat on siiski YouVersionil pakkuda.

Kuidas luua veebilehele sisu, mis toob veebiliiklust ja aitab interneti abil evangeliseerida?

Kodulehe sisu loomine peab põhinema faktidel ja strateegilisel tegevusel, mis on püsiv ja sarnaneb paljuski koguduse ihu ülesehitamisele. Kui pühitsemine on pidev protsess, siis ka veebilehele sisu loomine on pidev töö, millega tuleb tegeleda päevast päeva.

alt

Kodulehe sisu tootmisel tuleb keskenduda peamiselt kolmele valdkonnale, mis kumulatiivselt töötab teie heaks:

Kõige tähtam on mõista, milliseid sõnu inimesed internetis kasutavad:

  • Sellest jõhtuvalt tuleb kodulehe sisu tootes kasutada õigeid failinimesid, pildid ("image1.jpg", "logo.jpg" jne) ja muud failid ("juhend.pdf"). See mida teie olete harjunud kasutama ei pruugi olla veel see õige sõna või fraas, mida inimesed internetist otsivad (vaata artikli pilti).

 

  • Looge kodulehe sisu nii, et need ühtivad internetis kasutatavate terminite või sõnadega, mida inimesed teavad usust, kirikust või üldse kogudusest. See ei pruugi jälle olla just see, mida teie olete harjunud kasutama.

 

 

  • Kodulehe sisu loomisel ja muutmisel ning arendamisel jälgige, et te ei muuda seda, mis juba töötab teie kodulehe kasuks, evangeeliumi heaks või nagu öeldakse "kannab vilja". Ärge likvideerige sisu või sisulehti, mis on otsingumootorites asjakohaselt indekseeritud ja seetõttu inimesed leiavad teid teatud märksõnade abil üles.


Teiseks, mis on mõneti kummaline öelda, aga ka kirikud konkureerivad iga inimese peale kas me tahame seda välja öelda või mitte, paraku nii see on. Iga kogudus on huvitatud kasvamisest ka liikmete poolest. See aga tähendab, et teil tuleb analüüsida "konkurendi" veebilehte just faktides:

  • Te saate uurida teiste koguduste kodulehti ja näha, mis sõnade abil tekivad külastused. Selleks on mitmed tasuta internetipõhised tööriistad, mis koguvad statistikat. Seda analüüsides saate konkurentidest ülevaate mis põhineb faktidel. Alustuseks kasutage näiteks Alexa.com veebi. Vaata näiteks Kaev.net andmeid.

 

  • Analüüs võimaldab teil koguduse kodulehe positsiooni parandada kui mitte öelda, õppida teiste vigadest. Igal juhul te saate kogemuse võrra rikkamaks iga kodulehe vaatlemisel. Seda eeldusel, et see koduleht ka tegelikult on internetis nähtav, see tähendab, et sellel on külastused ja see leht tuleb otsingutulemustes välja. Kui aga statistika puudub, siis on tegu surnud kodulehega, mida keegi ei külasta.


Kolmandaks, on väga oluline et teie kodulehe platvorm ei oleks nö eelmisest sajandist, vaid kaasaegne ja seda arendadakse edasi professionaalselt. Küsimus ei ole üksnes arendamises, vaid mida selleks tehakse? Kas see mõjutab turundust või on see lihtsalt üks edev koodijupike, vidin, mille lisamine koormab veebilehte ega mõjuta seda internetiturunduse vaatevinklist:

  • Sisu loomisel on seda vaja kuidagi kodulehele "üles riputada". Kui selle tegemine on nii ebamugav või keeruline, et selleks tuleb tellida IT teenust, siis teil on vana platvorm, mis ei võimalda loomulikku sisu haldamist. Kaasaegsed kodulehe paltvormid on niivõrd lihtsa sisuhaldusega, et sellega saab hakkama igaüks. Igaljuhul te vajate sisuhaldust. Soovi korral saate siit: tasuta konsultatsiooni, aga mõistlik valik on tasuta koduleht.

 

 

  • Sisu loomine on tulemuslik, kui selle arenduskulud on madalad ja see vajab vaid süstemaatilist info töötlemist, lisamist ja hooldust, mida te peaksite saama kõik ise ära teha. Kodulehe tegemine jätkub ka pärast selle valmistamist ja nõuab tegevuskava.


Lisaks lugemist: Internetiturnudus

Artikli autor: Internetiturundus OÜ

Jumal.ee on veebileht, mis aitab inimesel tundma õppida Jumalat. Jumal.ee veebileht on interaktiivne teekond, leidmaks rahu Jumalaga. Teekonnal on 4 sammu, millele järgneb võimalus palvetada või küsida küsimusi. Jumal.ee tutvustab Jumalat ja Jeesust. Veeö on Jumal.ee veebilehel inimeste lood kohtumisest Jumalaga.

KUIDAS JÕUAVAD INIMESED VEEBILEHEKÜLJELE?

Jumal.ee veebile tehakse aeg-ajalt avalik reklaamikampaania reklaamtahvlitel, kinodes, trammides-bussides ja bussipeatustes ning veebiavarustes, kasutades parimaid interneti turundustehnikaid. Avaldatakse mitu temaatilist veebilehte enesetapu, anoreksia, üksinduse jmt probleemide kohta – need kõik suunavad külastajaid Jumal.ee lehele.  

ONLINE-MENTORID

Kui keegi on esitanud palve või küsimuse Jumal.ee veebilehel, suunatakse veebikülastaja suhtlema online-mentoriga. Online-mentorid on koguduse inimesed, kellel on kogemusi, suhtlemaks inimestega vaimulikel teemadel. Nendeks inimesteks sobivad hästi leerikursuse ja alfa-kursuse läbiviijad, kodu- ja palvegrupijuhid, koguduse vaimulikud nõustajad, diakonid ja koguduse juhid.

VEEBIKÜLASTAJA KOGUDUSSE

Juhul, kui veebikülastaja avaldab soovi koguduse eluga tutvuda, siis online-mentorid on need inimesed, kes tutvustavad veebikülastajale oma koguduses toimuvaid sündmuseid ja saadaval olevaid jätkukursuseid, arutelu- ja palvegruppe, koguduse teenistusi, koguduse laagreid ja väljasõite.

KURSUS ONLINE-MENTORITELE

Online-mentorid on veebikülastajate vaimulikud teejuhid, et koos läbida online-kursus "Miks Jeesus?". Tegemist on 5-teemalise kursusega väga lihtsas online-õpikeskkonnas. Online-mentoriks olemine eeldab osalemist online-mentorite kursusel, mis toimuvad vastavalt vajadusele ja piisav grupp koos koolituse tegemiseks. Soovitame ühest kogudusest vähemalt 2–3 osalejat.

 

VIDEOLUGUDES OSALEVAD INIMESED

Videolugudes osalevad inimesed valib välja Jumal.ee videomeeskond. Videod on umbes 5-7 minutit pikad. Oma lugu Jumalaga kutsutakse jagama nii ühiskonnas tuntud kui ka avalikult mittetuntuid inimesi. Valitud lood on sellised, millega vaatajad saavad samastuda. Loo rääkijail tuleb oma lugu kirjutada 1–2le A4 lehele, millest videomeeskond teeb stsenaariumi ning annab nõu, millist osa loost peab rohkem rõhutama ja mida rohkem lahti seletama. Lood keskenduvad ühele põhiteemale (üksindus, enesetapp, suhted, karjäär, pere vmt) ja loo ülesehitus on kolmeosaline: mis oli enne? mis juhtus? ja mis nüüd on? Kõikide inimestega, kes jagavad oma lugu videos, tehakse ametlik leping, et videot võib kasutada erinevates meediakanalites: internet, väliekraanid, kinotreilerid, televisioon jmt.

Võimalus osaleda Jumal.ee veebilehe töös

Kui soovid osaleda selles töös või lihtsalt saada rohkem infot, siis jäta palun oma andmed koos kommentaariga, et ma saaksin vastata Sinu küsimustele ja edastada Sulle vajalikku infot.

Kinnitan, et andmeid ei jagata kolmandatele osapooltele ja saadan vaid asjassepuutuvat informatsiooni.

Võta ühendust

Helari Hellenurme kontakt

Lasnamäe Lootuse kogudusel uus veebEesti EKB Koguduste Liitu kuuluvale Tallinn Lasnamäe kogudusel on kerkimas uus veebileht, mis sünnib koostöös Kaev.net'iga.

Kujundus on valitud vastavalt koguduse asukoha iseloomule, taustal on näha künkaid ja maju :) Loomulikult on ka juba esimesed teated eesolevatest sündmustest üleval ja peagi lisandub sinna järk-järgult veelgi artikleid-uudiseid-teateid. Veeb on värskes ja rõõmsas toonis valmis vastuvõtma oma uusi ja vanu külastajaid.

Head uudistamist!

Veeb asub aadressil: http://www.lasnamae.ekklesia.ee/

Jumal.ee veebileht teeb algust aastal 2012Jumala abiga oleme avamas veebilehte nimega Jumal.ee, mille kaudu soovime kokku viia Jumalat otsiva ja Jumalt tundva inimese.

Jumal.ee veebileht

Jumal.ee on lihtne veeb, mis presenteerib usku Jeesusesse ning aitab kiirelt ja tõhusalt võtta ühendust mõne kohaliku ettevalmistunud kristlasega internetis, et rääkida rohkem usuasjadest ja kasvada nii teadmistest usu kohta aga ka võimalusel leida oma isiklik usk Jeesusesse.

Väliselt lihtsa veebilehe taha on väljatöötatud on-line treenerite/mentorite/jüngerdamise süsteem, mis toimib ainult kohalike kogudustega koostöös, et inimesed jõuaks usule ja ka koguduse osadusse. Kokkuvõtvalt võib seega öelda, et Jumal.ee on Jumalat otsiva inimese online-sild kogudusse.

Olen põnevil, mis järgneval aastal saab tulema selle interneti töö kaudu!

Võimalus osaleda Jumal.ee veebilehe töös

Kui soovid osaleda selles töös või lihtsalt saada rohkem infot, siis jäta palun oma andmed koos kommentaariga, et ma saaksin vastata Sinu küsimustele ja edastada Sulle vajalikku infot.

Kinnitan, et andmeid ei jagata kolmandatele osapooltele ja saadan vaid asjassepuutuvat informatsiooni.

{rsform 5}

Internetiturunduses saab valida väga paljude koolituste vahel ja vaadates nende sisu jääb mulje, et enamus neist koolitajatest väidavad, kui te nende koolituse läbite, no siis te olete internetis edukas ja äri läheb paremini kui kunagi varem!

Mis tegelikult  toimub?

Inimeste tähelepanu juhitakse osavalt kõrvale kõikvõimalike turundusnippide külvamisega, mis tegelikult teid ei aita, kui teil ei ole korras kodulehe põhiasjad.

Algajad meelitatakse kõikvõimalike silmipimestavate lubatuste, graafika, tasuta juhendite, edevate nõksudega, mida teile jagadakse nagu varukast tuleb. Peaasi et te mõtlema ei hakka ja ei esita küsimusi.

Koolitajad on minetanud koolituse mõtte ning taseme. Koolitajad on kui odavad müügimehed. Paljude puhul pakutakse tasuta "proovida" nagu turukaupmehed hapendatud kurki.

Kui neid kursusi lähemalt uurida, siis tuleb möönda, et neil on oma iva sees. Aga teie jaoks need enamasti tööle ei hakka. See ei tähenda, et need nõksud ei tööta koolitajate puhul, kuna nende kodulehe alus on ehitatud asjakohaselt ja olulised komponendid paigas. Teie kodulehel aga jamad sees. Mis ei vasta turunduse põhimõtetele. Nii ei ole teil kasu ka nipimeeste silmipimestavatest koolitustest, mis lubavad kokku pudrumäed.

alt

Vaatasin internetis ringi ja ega ma ei leidnudki kodulehe ja interneti baaskoolitust. Tundub et koolitajad on nii prohvid, et tegelikult neid ei huvita inimeste koolitamine, aga neid huvitab teie raha. Teile ei öelda, et tegelikult teie kodulehel seda koolituse materjali rakendada ei saa. Kindlasti mitte enne, kui te olete koolituse läbinud. Siis tuleb välja, et teie koduleht on jama, millega teil midagi tarka peale hakata ei olegi. Sageli on odavam uus teha kui vana kodulehte remontida.

Loodus ei salli tühja kohta ja turul kehtib sama põhimõte. Panin üles tasuta lugemiseks baaskursuse: Internetiturunduse koolitus. Kui asja vastu huvi, uurige ja saate ülevaate internetiturundusest ja suudate analüüsida oma kodulehe olukorda. Loengu materjali saate soovi korral alla laadida ja ka välja printida.

Hääd uurimist!

Allikas: Kristlik Mõttevõra

YoTube - Natta - Lemmik: turundus, mis röövib su rahakotiTahtsin hommikul minna youtube, et kuulata oma lemmikmuusikat ja sain imelise võimaluse osaleda pealtnäha toredas küsitluses YoTube.com(mitte segi ajada youtube.com'iga) vahendusel.

Trükkisin kiiresti omast arust youtube.com aga jätsin kogemata "u" tähe välja ning sattusin lehele yotube.com, mis viis edasi YouTube.com värvides lehel, mis tahtis teada kasutaja arvamust videoreklaamidest. Mõtlesin, et mis see siis ära ole - võin ju vastata kah!

Küsitluse lõpus sai valida endale auhinna, valisin lapaka... mille peale suunati mind eestikeelsele lehel, kus pakuti veel spa-paketti, kui vastan küsimusele, mis päeval on sõbra- ehk valentinipäev. Ei olnud tõesti raske panna 14. veebruar.. järgmiseks tuli aga ette lahter, kus küsiti mobiili nr, et nad saadavad mulle pin koodi, millega saan ennast indentifitseerida. ..kuna google nii paljudel teistel teenustel teeb samamoodi, siis kahtlusi asjas ei tekkinud ja saatsin kohe numbri ära ja kõik toimis, tuli ka lubatud pin, mille lisasin sinna kodulehele. Ja nüüüd läks alles põnevaks! hakkas smsse sadama mulle mobiili ja loen, et kuumakse on ja hakkan mingeid helinaid saame...vhooou???!?! lugesin siis läbi tingimused ning seal oli number, kuhu helistada või email, kuhu kirjutada. valisin Emaili, kuna numbrile helistades saan võibolla väga halva numbriga arve.... õnneks tuli ka vastus emailile, et mind on eemaldatud listist..

Tegemist oli siis NATTA ja LEMMIK klubiga, mis saadab iganädal helinaid ja taustasid ning vastutasuks röövib su rahakoti sisu mobiiliarvetega.

Olgu siis see kõigile hoiatuseks, kes satuvad seda artiklit lugema :) Minul läks hästi aga kõigil ei või nii minna, kui asjadest teadlik pole.

Ettevaatust ja tarkust igasuguste teenuste soetamisel!

YoTube - Natta - Lemmik: Küsimus 1YoTube - Natta - Lemmik: Küsimus 2YoTube - Natta - Lemmik: Küsimus 3

YoTube - Natta - Lemmik: Vali toodeYoTube - Natta - Lemmik: SPAYoTube - Natta - Lemmik: Valentinipäev

YoTube - Natta - Lemmik: Mobiili nr

Lisan VIDEO ka aga ma paraku ei saanud genereerida seda mobiili pin asja

">

Kirikut ehitades ja üldse ehituses on arhitekti kasutamine möödapääsmatu. Projekti kaasatakse veel mitmeid erialaspetsialistid, alates kanalisatsiooniprojektist, küttesüsteemi spetsialistid, elektri projekt on hädavajalik jpt spetsialistid peavad osalema. Ka kiriku kodulehe tegemiseks tuleb kasutada kodulehe arhitekti, kelleks kahtlemata ei ole mitte IT-spetsialist, kes teile kodulehe üles paneb või kodulehe kujunduse autor, ka mitte programmeerija ega ka mitte kodulehe majutuja, vaid SEO spetsialist - internetiturunduse konsultant, kes aitab kodulehe projekti loomisel ja teeb kõik selleks, et koduleht oleks otsingumootorite sõbralik.

Sest miks üldse tellida kirikule koduleht, kui seda internetist üles ei leia muul viisil, kui vaid NETI kataloogist?

Sellisel kodulehel puudub laiem eesmärk ja mõte, see on lihtsalt otsekui kalevi alla pandud paber. Hea on kui keegi üldse teie kodulehe üles leiab, õnn on, kui mõni seda ka külastab.

Võttes arvesse kiriku eesmärke, milleks kindlasti on hea sõnumi kuulutamine - evangeeliumi kuulutamine, on elementaarne, et kiriku koduleht on nähtav otsingumootoritele. Aga selleks tuleb kaasata internetiturunduses kogemusega spetsialist, kes tegeleb just kodulehe otsingumootoritele optimeerimisega ja projekteerib kodulehe otsingumootoriturunduse vajadust silmas pidades. Internetiturunduse spetsialist aitab teil luua optimeeritud kodulehe, mis on otsingumootoritele võimalikult hästi nähtav ja see tähendab, et on nähtav ka inimestele, kes seda laadi infot internetist otsivad.

Kui te sisestate otsingumootorisse kasvõi näiteks märksõna "kristlik", siis te saate otsingutulemuse, kust võite näha kogudusi või kirikuid, kelle koduleht arvestab internetiturunduse reeglitega.

alt

Mõned kogudused tulevad otsingutulemusega nähtavale, kuid miks te ei leia sealt nimekirjast neid kirikuid, keda te tahaksite näha seal nimekirjas? Nende kirikute kodulehed ei ole koostatud silmas pidades otsingumootorite algoritmi ega ka arusaadavad otsingurobotitele, seetõttu ei leia neid üles ka inimesed.

Ka Google otsingumootori loojad on inimesed, kuigi otsingute järjestamisel võetakse aluseks keeruline algoritm, peavad Google loojad silmas info asjakohasust ning seetõttu võime alahinnata otsingurobotite tööd kui me ei tea, et kõik on loodud selleks, et inimestele otsingutulemused oleksid kvaliteetsed.

Kui võrrelda Google arengut, siis 5 aastat tagasi oli otsingutulemus selline, et inimene pidi läbi uurima üsna mitu-mitu otsingutulemuse lehte enne, kui ta leidis vajaliku info. Siis nüüd on otsingumootorid arenenud palju edasi, mille tulemusel ka info mitmeid kordi kvaliteetsem ja asjakohane, inimene leiab juba esimeste otsingutulemuste hulgast selle, mida ta otsib. Küsimus on selles, keda ta sealt leiab! Kas teie koduleht tuleb Google otsingutulemuse esilehele mõne olulise kristliku märksõna või võtmesõna otsimisel või mitte, on eluküsimus!

Suurem osa evangeeliumi kuulutamisest on kolinud ümber internetti, võibolla mitte Eestis, siis suured evangeelsed organisatsioonid kasutavad juba ammu kõiki internetiturunduse vahendeid sh sotsiaalmeedia võimalusi, milledest meile ehk tuntumad on Facebook ja Twitter.

Evangeelsete organisatsioonide kodulehed on nagu evengeelsed töötoad, kus käib intensiivne elu.

See pole mingi virtuaalne mäng, vaid reaalne elu. Te ei kohta enam inimesi tänaval, nad suhtlevad eelkõige arvuti abil, milleks on loodud palju häid lahendusi, nad kasutavad ostingumootoreid ja otsivad ning ostavad siis, kui nad seda vajavad. Otsingumootor tekitab turu ja viib ostja või otsija kokku pakkujaga kohe, kui ta seda vajab ehk otsib. Me võime alahinnata interneti tähtsust ja rääkida kiriku traditsioonidest, - nii on sajandeid olnud, aga me ei saa midagi teha infoühiskonna arengusuundade suhtes. Ainus, mis me teha saame, on käia ajaga kaasas ning pikas perspektiivis jäävad ellu need ja on arenguvõimelised, kes oskavad evangeeliumi viia internetti nii, et olla nähtav, kui inimene seda otsib ja vajab.

Kui küsida uuelt liikmelt: "Kuidas te tulite kirkusse?" Siis esmalt nad räägivad, et otsisid infot internetist. Nii see on! Nad ei otsi evangeeliumi kuulutajaid tänavalt, sest nad ise pole tänaval, vaid istuvad kodus arvutite taga, loevad internetist.

Kristlik kirik on läbi ajaloo olnud traditsioonide kandja ja seisnud väärtuste eest mis on omamoodi usaldusväärsuse tunnuseks või kristlik kaubamärk, mille tõttu kaasaegsel kirikul on mõneti raske isegi kohaneda kiire infoühiskonna tempo ja trendidega, aga kes seda taipab, see suudab täita Kristuse misjonikäsku: minge kõike maailma ja kuulutage evangeeliumi kogu loodule.

Ka internet on loodu, tõsi küll - inimeste looming. Olen kuulnud, et interneti algusaastatel levis arusaam, et internet on saatanast. Aga kui kirik teeb internetis kodulehe, siis on eriti kummaline kuulda selle kiriku juhtide seisukohta: "Internet pole oluline." Aga miks te siis kodulehe tegite?

Eestis kasutab internetti üle 70% elanikkonnast on tagasihoidlikult öeldud. Kui seda turundusvahendit ignoreerida, siis me lihtsalt tammume viljapõllul, selle asemel et seda harida, et vili saaks kasvada ja aita korjatud.

Tänase sõnumi mõte pole - minge kõik internetti ja kuulutage evangeeliumi kogu loodule, vaid minge kõik otsingumootorisse ja googeldage märksõnu! Keda te sealt leiate? Nüüd aga minge oma kiriku kodulehele ja võrrelge Google otsingutulemust.

Internetiturunduse ekspert aitab teil töötada välja kodulehe projekti ja kiriku otsingumootoriturunduse tegevuskava ja turundustaktika, mis muide, ei pea üldsegi olema tasuline, vaid palju saab ka tasuta ära teha. Otsingumootoriteturundus ja strateegiline optimeerimine ei ole üksnes tasuline, vaid otsingumootoritele optimeerimine on paljuski tasuta turundus, kuna te saate väga palju selleks ise ära teha, kuid te peate teadma, kuidas seda teha. Kui kedagi huvitab mida saab kogudus ära teha, siis võtke ühendust >> kontaktil

Allikas: Kristik Mõttevõra

Luteriusu Koguduste Liidu kodulehtEnnast Eesti Evangeeliumi Luteriusu Koguduste Liiduks nimetaval väliseesti luterlike koguduste ühendusel, kes ei soovinud ühineda EELK-ga, on valmimas oma kodulehekülg.

Veebilehe tegevtoimetajaks on märgitud USA Esimese praostkonna praost Thomas Vaga.

Vaata Eesti Evangeeliumi Luteriusu Koguduste Liidu e EELKL kodulehte

Allikas Meie Kirik

Internetiturundus on tõusuteel enam kui kunagi varem on olnud ja kes meist poleks kasvõi hetkeks mõelnud võimaluse peale oma kodulehte reklaamida või kuidas saada Google tasuta otsingutulemuste esikümnesse?

Internetiturunduse pakkujaid on tekkinud nagu seeni pärast vihma ja üha keerulisem on terade sõkaldest eraldamine juhuks, kui tekib soov oma kodulehe otsingumootoritele optimeerimise või otsingumootoriturunduse teenust valida. Kuidas lihtinimene võikski orienteeruda keerulistes terminites nagu SEO, SEM, CPS ja paljudes teistes mõistetes ning kuidas jõuaks kodulehe omanik kõike seda veel õppida, kellel meist aega ülearu on?

alt


Internetiturundus, otsingumootoritele optimeerimine  ja ka otsingumootoriturundus puhul tekib küsimus, kuidas suhtuda teenuse pakkujasse, kes annavad garantii, et teie koduleht on Google otsingumootoris esimene! Peale Google ei tea mitte keegi Google otsingumootori algoritmi ja SEO spetsialistid saavad rääkida vaid SEO kogemustest, mitte garantiidest.

Kuidas internetiturunduses ära tunda, et teile pakutakse ebaeetilist otsingumootorile optimeerimise teenust? Millised asjaolud viitavad ohule saada petetud kuritahtlike SEO spetsialiste poolt?

Millest alustada? Kõigepealt võiksite küsida oma tulevaselt SEO partnerilt selle nime, keda nad "panid" Googles esimeseks. Saate seda tööd võrrelda hetkel kehtiva Google otsingutulemuse ja uue Google Caffeine tulemusega.

Pole välistatud, et teie SEO partner kasutab varidomeene, mis tegelikult on tühjad veebiaadressid, mille abil suunatakse veebiaadressid teistele osapooltele. Võite ka küsida, kas SEO pakkuja kasutab ülekoormatud kodulehti. Sellise trikiga saavutatakse odav populaarsus ehk varastatud tähelepanu. Küsige ka SEO pakkujalt, kas ta võiks teile müüa võtmesõnu (märksõnu). Kui ta vastab jaatavalt, siis on tegemist ebaeetilise tegevusega, kui ta müüb võtmesõnu isiklike veebilehtede URL-ides. Need on vaid mõned alatud trikid paljudest, mida kõike siinkohal ei olegi mõistlik ära kirjeldada, aga mille abil tõmmatakse SEO teenuse tellijal nahk üle kõrvade. Pärast seda, kui raha käes või te neile enam kasulik pole, kaob teie koduleht Google sügavustesse. Black Hat SEO on nagu hasartmäng, ent pikas perspektiivis pole jätkusuutlik, mille vastu võitlemisega tegelevad kõik otsingumootorid ning täiendavad algoritme. Ainus võimalus vältida Googles blokeerimist, on tellida otsingumootorile optimeerimine Google poolt aktsepteeritud reeglite alusel.

Kui keegi teeb teile lambist pakkumise, saadab hinnapakkumise, siis tõenäoliselt on tegemist kurikaelaga, kes kasutab alatuid tehnikaid ja kurb on see, kui teie koduleht saab Google poolt nö punase kaardi ning saab elimineeritud. Seda ei või juhtuda üksnes väikeste ettevõtetega, vaid on juhtunud isegi tuntud brändidega, näiteks juhtus BMW tootjaga  , kes kasutas lubamatuid võtteid ning Google pani firma musta nimekirja. Hea on, kui reitingut alandatakse, aga halvim mis üldse juhtuda saab on kodulehe blokeering. Mainekas bränd rabeleb sealt välja kui ta tõestab oma ausust, aga teie koduleht? Kuid SEO hinna määramiseks on vaja teha põhjalik analüüs ja leppida kokku tööde sisus, see aga eeldab teiega eelnevalt koostööd - põhjalikku!

Kui teil tekib soov oma kodulehe Google otsingumootorile optimeerimiseks, soovite otsingumootoriturunuse peale senisest enam panustada, siis tuleks lihtsalt kirjutada oma mõtetest ja alustuseks aitame teil kasvõi asjaga tuttavaks saada. Muide, esimene konsultatsioon on tasuta! Võtke ühendust, meie tasuta turunduse kontaktid leiate siit 

Tasuta turundus ja internetiturundus

 



 

Veel artikleid...